Zamknij

Rząd całkowicie zamyka kolejne galerie handlowe

05.03.2021 14:44
Obostrzenia. Ponowne zamknięcie galerii handlowych
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Lockdown pociąga za sobą konsekwencje w postaci ograniczeń w prowadzeniu biznesu. Rząd regularnie informuje o zmianach w obostrzeniach. Tym razem następują one w działaniu galerii handlowych na terenie dwóch województw.

Lockdown już od roku ogranicza możliwość swobodnego prowadzenia działalności gospodarczej w niektórych sektorach. Przedsiębiorcy przysłuchują się kolejnym rządowym komunikatom, wyczekując decyzji o całkowitym odmrożeniu biznesu. Szef PFR Paweł Borys, zapowiedział że przez najbliższe dwa, trzy miesiące będzie trwała wojna z pandemią.

Tymczasem podczas dzisiejszego (5 marca 2021 rok) wystąpienia ministra zdrowia usłyszeliśmy o kolejnych obostrzeniach. Adam Niedzielski zapowiedział zamknięcie kolejnego województwa od 13 marca.

Lockdown. Ponowne zamknięcie galerii

Rząd zamyka galerie handlowe w dwóch województwach. Mieszkańcy obszaru warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego nie będą mogli zrobić zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych.

Obostrzenia będą obowiązywały przez tydzień od soboty 13 marca do 20 marca.

Zamknięcie galerii. Wyjątki

Handel w dużych sklepach zostanie zamknięty, ale będą obowiązywały wyjątki. Otwarte pozostaną sklepy spożywcze, apteki i drogerie, w których będzie można nabyć środki niezbędne do utrzymania higieny i reżimu sanitarnego.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że rządowe zmiany będą komunikowane w trybie tygodniowym.

RadioZET.pl