Zamknij

Obostrzenia powrócą? Kraska: wkrótce zapadną decyzje

15.10.2021 13:05
Kraska o lockdownie
fot. PRZEMYSLAW WIERZCHOWSKI/REPORTER

Liczba zakażeń nie pozostawia rządzącym wyboru: dalsze kroki w walce z czwartą falą pandemii są nieuniknione. Czy rząd wprowadzi nowe obostrzenia?

Lockdown wciąż jest aktualnym scenariuszem walki z pandemią – wynika ze słów wiceministra zdrowia Waldemara Kraski, który był gościem Polsat News. Ministerstwo Zdrowia w piątek 15 października 2021 roku poinformowało o 2771 nowych przypadków koronawirusa.

Czy i jakich obostrzeń możemy się spodziewać? Przedstawiciel resortu zdrowia wyjaśnia.

Lockdown to wciąż aktualny scenariusz? Wiceminister zdrowia odpowiada

Liczba zakażeń koronawirusem utrzymuje się wciąż na niebezpiecznie wysokim poziomie. W piątek odnotowano ponad 2,7 tys. nowych przypadków zachorowań, a dzień wcześniej 14 października dzienna liczba przypadków wyniosła równe 3 tys.

Czy narzędziem w walce z pandemią znów będą obostrzenia i czy grozi nam kolejny lockdown? Wiceminister Kraska został zapytany przez dziennikarzy Polsat News o wprowadzenie obostrzeń.

- My na bieżąco monitorujemy tę sytuację. W tych województwach, w których jest zdecydowanie mniej osób zaszczepionych, widzimy nie tylko zwiększoną liczbę nowych przypadków, ale także zdecydowanie większe obłożenie łóżek pacjentami z COVID-19 - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Do kwestii obostrzeń będziemy podchodzić lokalnie, punktowo powiatami. Mamy dziś spotkanie ze wszystkimi wojewodami i premierem Morawieckim oraz odbędzie się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, na którym te decyzje będą zapadały 

Waldemar Kraska

Przedstawiciel rządu dodał, że nie widzi jednak na ten moment potrzeby wprowadzania restrykcji. W razie pogorszenia się sytuacji pandemicznej obostrzenia pojawią się tam, gdzie zaszczepionych jest najmniej. Niewykluczone, że zaostrzone przepisy mogłyby obowiązywać na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Podlasiu.

RadioZET.pl/Polsat News/PAP