Zamknij

Obostrzenia po majówce. Rząd ogłosił kalendarz odmrażania gospodarki

28.04.2021 10:32
Obostrzenia od 4 maja
fot. Mateusz Grochocki/East News

Lockdown dobiega końca? Przedsiębiorców ucieszą najnowsze decyzje rządu: po majówce obostrzenia będą częściowo znoszone. Przedstawiamy harmonogram odmrażania gospodarki.

Obostrzenia po majówce będą zniesione – ogłosił premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Sytuacja epidemiczna poprawia się, przez co rząd decyduje się na odważne kroki ku otwieraniu gospodarki. Które branże i kiedy się otworzą?

Obostrzenia od 1 maja. KALENDARZ ODMRAŻANIA GOSPODARKI 

4 maja to początek odmrażania gospodarki. W świetle obowiązujących jeszcze przepisów zamknięte dla turystów pozostają hotele, nie zrobimy także zakupów w większości sklepów w galeriach handlowych i w wielkopowierzchniowych sklepach budowlanych i meblowych, zaś posiłek z restauracji weźmiemy jedynie na wynos. Nieustannie zamknięte są siłownie, obowiązuje też zakaz imprez (np. wesel), koncertów czy targów. Co się zmieni po majówce?

  • Od 1 maja otwarte będą obiekty sportowe na świeżym powietrzu
  • 4 maja odmrożona zostanie kultura (galerie sztuki, muzea) oraz handel. Sklepy budowlane i meblowe, a także wszystkie sklepy w galeriach wznowią działalność
  • 8 maja działalność wznowią hotele, które przejąć będą mogły połowę gości
  • 15 maja możliwe będzie otwarcie ogródków piwnych, kin i teatrów na świeżym powietrzu
  • 29 maja do otworzą się restauracje, kina i teatry,  w których maksymalne obłożenie ma wynieść 50 proc. Wówczas otwarte zostaną także siłownie

RadioZET.pl