Zamknij

Nowy Ład. Kiedy rewolucja podatkowa, środki dla młodzieży i rolników?

06.05.2021 08:43
Nowy Polski Ład. Kiedy publikacja dokumentu
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EastNews

Nowy Polski Ład ma wprowadzić zmiany w systemie podatkowym, przewidzieć środki na pomoc młodzieży, rolnikom i ofiarom pandemii. Kiedy poznamy pełne brzmienie dokumentu?

Nowy Polski Ład zapowiadany jest jako dokument, który wprowadzi rewolucję podatkową. Data jego publikacji była już kilkukrotnie przekładana, a zawartość dokumentu budzi nie tylko ciekawość polityków, ale także wielu obywateli.

Z przecieków, które pojawiają się w przestrzeni publicznej powstało kilka możliwych scenariuszy rozwiązań podatkowych.

Nowy Ład. Kiedy publikacja dokumentu?

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski powiedział w czwartek (6 maja 2021) w Polskim Radiu 24, że publikacja Nowego Ładu jest już blisko.

Liczymy, że przedstawienie Nowego Ładu odbędzie się jeszcze w terminie majowym

Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS

Zdaniem polityka program Nowego Ładu ma być odpowiedzią na postcovidową rzeczywistość.

W maju publikacja Nowego Polskiego Ładu

Konwencja programowa partii, na której zostanie zaprezentowany Nowy Ład odbędzie się najwcześniej w połowie maja, ale nie ma jeszcze znanej konkretnej daty.

Politycy partii rządzącej we wcześniejszych wywiadach zdradzili, że Nowy Ład ma się składać z kilku obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Premier Mateusz Morawiecki zdradził na przełomie kwietnia i maja 2021 roku, że w ramach Nowego Ładu zakładane są dodatkowe środki dla tych, którzy zostali najbardziej poturbowani przez pandemię. Dodał, że przewiduje on też reformę systemu podatkowego, środki na potrzeby polskiej młodzieży, na wsparcie rolników.

Odnosząc się do podatków premier zastrzegł, że w tej chwili nie może mówić o szczegółach, bo projekt jest jeszcze w fazie konsultacji wewnątrz obozu rządzącego.

RadioZET.pl/PAP/PolskieRadio24