Zamknij

Muller o nowym programie rządu: więcej pieniędzy dla rodzin

01.02.2021 10:14
Muller o nowym programie rządu: więcej pieniędzy dla rodzin
fot. Rafal Gaglewski/REPORTER/EastNews

Prace nad programem Nowy Polski Ład są na finiszu. Rzecznik rządu zapowiada, że znajdą się tam zmiany, które odciążą finansowo polskie rodziny. W dokumencie uwzględnieni zostali także inwestorzy krajowi i zagraniczni.

Lockdown wpłynął znacząco na sytuację gospodarczą w kraju. Wielu przedsiębiorców prowadzi działalność na granicy opłacalności, choć są też branże, które skorzystały na ogólnym spowolnieniu gospodarczym.

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiada,że przygotowywany program Nowy Polski Ład sprawi, że przeciętny Kowalski będzie miał szansę na polepszenie swojej sytuacji finansowej. Poza programem 500 plus pojawią się istotne zmiany z punktu widzenia polskich rodzin.

Nowy Polski Ład: nie tylko 500 plus

Nowy program rządu ma być gotowy na przełomie lutego i marca. Obecnie priorytetowo traktowane są tematy związane z pandemią i szczepieniami. Rzecznik rządu został zapytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o szczegóły dotyczące Nowego Ładu.

To będzie bardzo duży program gospodarczy, inwestycyjny, który ma przynieść efekty przez najbliższe kilka lat, w nowej rzeczywistości po pandemii

Piotr Müller, rzecznik rządu

Rzecznik podkreślił, że brzmienie programu jest obecnie „szlifowane”.

Nowy Ład: pieniądze dla rodzin

Piotr Müller zapewnia, że Nowy Polski Ład to program na miarę największych projektów PiS z poprzednich lat. Mają być w nim zawarte istotne duże zmiany. Dzięki nim ma się poprawić los wielu polskich rodzin,w tym los finansowy.

Nowy Ład: propozycje dla inwestorów

Rzecznik rządu na pierwszym miejscu wymienia poprawę sytuacji finansowej przeciętnych polskich rodzin, ale podkreśla, że Nowy Ład będzie zawierał propozycje, dzięki którym inwestorzy krajowi i zagraniczni otrzymają jasny sygnał, że warto w Polsce rozwijać biznes.

Nowy Ład: program PiS czy koalicji?

Przedstawiciele partii rządzącej prowadzą rozmowy programowe na temat poszczególnych elementów w ramach koalicji Zjednoczonej Prawicy. Piotr Müller ujawnił, że najważniejsze aspekty są już uzgodnione, ale główne filary są jeszcze do ponownego przedyskutowania.

Nowy Ład: Mateusz Morawiecki o zmianach

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że „Nowy Polski Ład: będzie zawierał przede wszystkim plany inwestycyjne oraz propozycje dotyczące spraw społecznych i gospodarczych w czasie pandemii koronawirusa i po jej zakończeniu. Odpowiedzią na obecne problemy ma być szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

RadioZET.pl/PAP/Polskie Radio