Zamknij

Nowe powierzchnie biurowe dla wrocławskich startupów

Olga Papiernik
19.12.2017 15:03
Nowe powierzchnie biurowe dla wrocławskich startupów
fot. Agencja Gazeta

Ponad 4 tys. metrów kwadratowych będą miały powierzchnie biurowe przeznaczone dla startupów oraz międzynarodowych firm, które powstaną we wrześniu przyszłego roku w nowej inwestycji Skanska Property Poland - Green2Day we Wrocławiu.

Powierzchnie biurowe przygotuje firma Business Link, która będzie je dzierżawić od szwedzkiej firmy budowlanej Skanska - poinformowała w wtorek PAP Angelika Waszkiewicz z biura prasowego Business Link.

W nowym biurowcu na 4 tys. metrów kwadratowych będzie 130 biur zamkniętych, 36 miejsc coworkingowych i 6 sal spotkań. Będą to przestrzenie dla startupów oraz międzynarodowych firm.

Dariusz Żuk z Business Link podkreślił, że firma wypracowała model współpracy startupów i korporacji. -Nazwaliśmy go bChange. To model, dzięki któremu obie strony mogą rozwijać się szybciej niż dotychczas. Korporacje zyskują nową energię i wracają do idei, które leżały u podstaw ich powstawania, a startupy otrzymują paliwo do szybszego rozwoju w postaci zleceń i współpracy z globalnymi brandami. - powiedział cytowany w komunikacie Żuk. Ten model - jak podkreślił Żuk - ma polegać na współpracy pomiędzy startupami i korporacjami.

Otwarcie wrocławskiej inwestycji Business Link zaplanowano na wrzesień 2018 r.

PAP/Piotr Doczekalski/OP