Zamknij

Nowe połączenia w sezonie zimowym z Lotniska Chopina

Redakcja
30.12.2019 15:59
Nowe połączenia w sezonie zimowym z Lotniska Chopina
fot. Karol Ciesluk/Shutterstock (ilustracyjne)

Zima na stołecznym lotnisku nie oznacza martwego sezonu. Wręcz odwrotnie – przewoźnicy przygotowali premiery nowy połączeń. Lotnisko Chopina jest również przygotowane na obfite opady śniegu i mroźne temperatury.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Komfortowe podróżowanie samolotem w wielu kierunkach jest możliwe nie tylko w miesiącach wakacyjnych. Nowe połączenia w sezonie zimowych przygotowały między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT.

Ze stolicy na Sri Lankę

Pasażerowie narodowego przewoźnika mogą już korzystać z połączenia z Warszawy do Bydgoszczy (od 27 października, 10 rejsów w tygodniu) i Colombo na Sri Lance (od 3 listopada, trzy razy w tygodniu).

Nowe, dalekie trasy z Warszawy. Bezpośrednie rejsy do Azji i USA

Z kolei na początku 2020 roku wystartuje LOT-owskie połączenie na nowe lotnisko Pekin-Daxin. Otwarcie trasy planowane jest na 16 stycznia 2020. Do chińskiej stolicy będzie można latać cztery razy w tygodniu.                                          

Nowe połączenia na sezon zimowy przygotował również Wizz Air. Od 29 października pasażerowie trzy razy w tygodniu mogą latać do izraelskiego miasta Ejlat.

Samoloty lądują na nowym lotnisku Ramon. Od 18 grudnia Wizz Air realizuje nowe połączenia do Edynburga (loty cztery razy w tygodniu). Natomiast 11 stycznia 2020 roku węgierski przewoźnik otworzy bardziej narciarskie kierunki: Grenoble, Turyn i Werona (loty raz w tygodniu).

Sezon zimowy oznacza również nowe, ciekawe połączenia czarterowe. Na przykład LOT od 21 listopada oferuje loty do miasta Goa  na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Indyjskiego (raz w tygodniu, przelot samolotem Boeing 787-800).

Ponadto pierwszy raz w sezonie zimowym z warszawskiego lotniska będzie można polecieć samolotami Boeing 767 linii Blue Panorama Airlines. Rejsy na  Malediwy zaoferuje biuro podróży ITAKA. Z Lotniska Chopina będzie można korzystać również z najpopularniejszych kierunków czarterowych w sezonie zimowym: Hurghada, Marsa Alam, Punta Cana, jak również Mombasa, Las Palmas, Teneryfa, Antalya, Sharm El Sheikh, Agadir czy Funchal.

Jednocześnie w sezonie zimowym linia Qatar Airways zastąpi samoloty Airbus A320, A330 na Airbus A350 i Boeing 787-800.

Zobacz także

Zima nie straszna dla Lotniska

Stołeczny port lotniczy jest przygotowany na wszystkie warunki atmosferyczne. Służby utrzymania lotniska od miesięcy szykują się na nadejście sezonu zimowego.

Mają do utrzymania dwie drogi startowe o łącznej długości sześciu i pół kilometra i minimalnej szerokości 45 metrów. Do tego dochodzą drogi kołowania oraz stanowiska postojowe samolotów.

Podczas obfitych opadów śniegu, drogi dla samolotów nie tylko są odśnieżane, ale również pokrywane specjalną substancją chemiczną, zapobiegającą oblodzeniu.

Służby lotniskowe zajmują się również tzw. odladzaniem, czyli usuwaniem śniegu, lodu i szronu ze skrzydeł oraz innych elementów samolotu. W skrócie – pasażerowie podróżujący z Lotniskiem Chopina nie muszą martwić się zimowego sezonu.

Zobacz także

RadioZET.pl