Zamknij

Ministerstwo Finansów szuka specjalisty od tworzenia nowych podatków

17.02.2021 18:53
Rząd szuka osoby do tworzenia nowych podatków
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Ministerstwo Finansów zatrudni specjalistę od tworzenia nowych podatków, a jednocześnie zapewnia, że nowych danin nie będzie. Rzeczniczka resortu zabrała głos w tej sprawie.

Podatki w 2021 roku są liczniejsze niż kiedykolwiek. Rząd wielokrotnie zapewniał, że nowych danin nie będzie. Tymczasem już pobierana jest opłata od małpek, podatek cukrowy i handlowy. W planach też jest kontrowersyjny podatek od reklam.

Najnowsze ogłoszenie o pracę w Ministerstwie Finansów w jeszcze większym stopniu poddaje w wątpliwość deklaracje rządu o niewprowadzaniu nowych podatków. Trwa rekrutacja osób potrzebnych do „przygotowania koncepcji rozwiązań prawnych w zakresie nowoprojektowanych danin”.

Ministerstwo szuka osoby do tworzenia nowych podatków. Głos zabiera rzeczniczka resortu

Jest praca w resorcie finansów. Departament Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier zatrudni specjalistę m.in. od tworzenia nowych podatków. Zakres obowiązków?

„Przygotowywanie koncepcji rozwiązań prawnych w zakresie nowoprojektowanych danin, opracowywaniem projektów przepisów prawnych obejmujących nowe daniny i udział w procesie legislacyjnym ” – czytamy w ogłoszeniu.

Choć rząd już w 2020 roku zapewniał, że nowych podatków nie będzie, to już 1 stycznia 2021 roku lista podatków wydłużyła się o kilka pozycji. Można domniemywać, że spis podatków będzie jeszcze dłuższy.

Latem rząd planuje wprowadzić podatek od reklam, który uderza m.in. w media. Co jeszcze uda się opodatkować? Wszystko w rękach nowych pracowników ministerstwa, którzy pomogą zasypać dziurę w budżecie.

Do obmyślania nowych danin potrzebne są jednak kwalifikacje. Idealny kandydat powinien mieć wykształcenie prawnicze, doświadczenie w obszarze podatków, znać język angielski i polskie przepisy podatkowe. Chętni mogą przesyłać CV do 22 lutego.

Ogłoszenie o pracę w resorcie finansów

Choć nowy pracownik, być może sam straci na nowych podatkach, w których wdrażaniu będzie miał swój udział, to rekompensatą mogą być benefity płacowe. Resort finansów gwarantuje etat, trzynastkę, nagrody jubileuszowe, ubezpieczenie, opiekę medyczną  i kartę fitness.

Do sprawy odniosła się rzeczniczka Ministerstwa Finansów Iwona Prószyńska, która próbę powiązania opublikowanego ogłoszenia o pracę z zamiarem wprowadzania nowych podatków nazywa nadinterpretacją.  

"W departamencie, do którego rekrutujemy, prace analityczne w zakresie rozwiązań podatkowych są prowadzone stale. Interpretowanie procesów rekrutacyjnych w ten sposób, to daleko idąca nadinterpretacja" - czytamy w stanowisku rzeczniczki resortu.

RadioZET.pl