Zamknij

Nowe obostrzenia od 1 marca. Stanowisko Semeniuk

23.02.2021 10:54
Obostrzenia po 28 lutego
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EastNews

Lockdown sprawia, że przedsiębiorcy z niepokojem wyczekują kolejnych rządowych rekomendacji na temat zamrażania i odmrażania gospodarki. Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zapowiedziała, że „nie widzi możliwości, by otwierać kolejne branże”. Dodała także, że niebawem restrykcje mogą zostać zaostrzone.

Lockdown ma pomóc w sprawnym przeprowadzeniu procesu szczepienia społeczeństwa przeciwko COVID-19. To obecnie jeden z priorytetów rządu, dlatego utrzymywane jest zamrożenie wielu sektorów. Skutkuje to problemami finansowymi w ograniczanych branżach. W efekcie Polacy zadłużają się na potęgę, już ponad połowa wspomaga się kredytami i pożyczkami.

Wczoraj pisaliśmy o możliwości wprowadzenia ostrego lockdownu w Polsce, który miałby doprowadzić do ponownego zamykania województw. Tymczasem wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zapowiada, że otwarcia branż póki co nie będzie, a niebawem mogą pojawić się kolejne obostrzenia.

Lockdown. Semeniuk nie widzi możliwości, by otwierać kolejne branże

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk powiedziała w TVP, że w sprawie nowego lockdownu niedługo zapadną wiążące decyzje. Prawdopodobnie mogą się one nie spodobać przedsiębiorcom.

Nie widzę jednak możliwości, by otwierać kolejne branże. Jeśli liczba zakażeń będzie rosnąć, dotychczasowe restrykcje mogą zostać zaostrzone

Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju

Potencjalna trzecia fala pandemii zapowiadana jest na przełom marca i kwietnia.

COVID-19. Powrót obostrzeń po 28 lutego 2021

Rząd pozwolił na warunkowe otwarcie od 12 lutego kin, teatrów, filharmonii, basenów, stoków narciarskich i oper na okres dwóch tygodni. Zapowiedział jednak, że utrzymanie luzowania obostrzeń będzie zależało od liczby zakażeń. Wszystkie obiekty działały w obowiązującym reżimie sanitarnym. Wiceminister rozwoju zdradziła, które branże w pierwszej kolejności mogą zostać ponownie zamknięte.

Będziemy mówili o tym, by doprowadzić do spadku mobilności ludzi, więc tutaj pewnie będziemy mówić o stokach narciarskich, hotelach

Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju

Klientów nadal nie mogą przyjmować siłownie i kluby fitness, a restauracje działają tylko w opcjach „na wynos” i „w dowozie”.

RadioZET.pl/PAP/TVP