Zamknij

Nowe obostrzenia 15 października 2020. Sklepy z limitem osób

15.10.2020 18:17
mężczyzna robiący zakupy w maseczce
fot. Shutterstock

Nowe obostrzenia z 15 października 2020 wprowadzają ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych. Limit będzie obowiązywał od soboty, 17 października 2020, w powiatach i miastach znajdujących się w strefie czerwonej.

Koronawirus wymusił wprowadzenie nowych obostrzeń mających za zadanie chronienie zdrowia Polaków. 70 procent z nas już 17 października 2020 znajdzie się w strefie czerwonej, która obejmie ponad 150 powiatów i miast.

Nowe restrykcje dotyczące sklepów wracają do rozwiązań znanych z początkowej fazy walki z pandemią COVID-19: limitu osób, które mogą przebywać jednocześnie w placówce handlowej.

Limity w sklepach w strefie czerwonej. Konferencja premiera 15 października 2020

Z powodu rekordów dotyczących liczby wykrywanych całej doby zakażeń rząd zadecydował o wprowadzeniu nowych obostrzeń w strefie czerwonej. Jedno z nowych rozwiązań może doprowadzić do powrotu znanych z wiosny 2020 kolejek klientów, którzy przed sklepami czekali na swoją kolej na wejście.

Zobacz także

Zgodnie z decyzją rządu, od soboty 17 października 2020, w ponad 150 miastach i powiatach , które znalazły się w strefie czerwonej, obowiązywać będzie ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę.

Restrykcja będzie mniej bolesna niż na wiosnę, gdyż część sieci handlowych przygotowała się na wypadek ponownego wprowadzenia takich obostrzeń i zamontowała dodatkowe kasy samoobsługowe. Dzięki temu, przynajmniej teoretycznie, w części placówek nowe obostrzenia będą praktycznie niedostrzegalne.

Zobacz także

Nowe obostrzenia zapowiedziane przez premiera zostały przygotowane z myślą o wprowadzeniu w strefie żółtej (lżejsze) oraz czerwonej (cięższe). Pełny spis można znaleźć poniżej.

Zobacz także

Ograniczeń należy spodziewać się w praktycznie każdej dziedzinie życia publicznego. Rząd apeluje, żeby w razie możliwości przestawić się na pracę zdalną i bez potrzeby nie wychodzić z domu. Jeśli liczba chorych będzie dalej rosnąć w tak szybkim tempie jak dotychczas, możliwe będzie prawdopodobnie wprowadzenie zakazu wychodzenia bez potrzeby wzorem rozwiązania z wiosny 2020.

Zagłosuj

Czy nowe obostrzenia zaszkodzą handlowi?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/gov.pl