Zamknij

Nowe loty z Krakowa do Dubaju

Olga Papiernik
17.01.2018 12:53
Nowe loty z Krakowa do Dubaju
fot. MAREK LASYK/East News

- W 2018 r. Kraków Airport uruchomi nowe połączenia: do Dubaju, Burgas i Leeds Bradford. Prognozy krakowskiego lotniska zakładają, że w tym roku obsłuży ono 6,4 mln pasażerów - poinformował na konferencji prasowej w środę prezes portu lotniczego Radosław Włoszek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Nowym przewoźnikiem będą linie lotnicze flydubai. W 2018 r. przewoźnicy uruchomią nowe połączenia: flydubai - Dubaj; Ryanair - Burgas, Jet2.com - Leeds Bradford. W sezonie lato 2018 pozostaną również połączenia ogłoszone na sezon zima 2017/2018.

Połączenie do Dubaju zostanie uruchomione 8 kwietnia, do bułgarskiego Burgas - w lecie, do Leeds Bradford - pod koniec roku.

Zagłosuj

Czy byłeś/aś kiedykolwiek w Dubaju?

Liczba głosów:

W ciągu najbliższych 20 lat Kraków Airport planuje zainwestować w rozwój infrastruktury ok. 1 mld zł. Prognozy ruchu pasażerskiego wskazują, że w 2036 r. Kraków Airport obsłuży nawet 12 mln pasażerów.

Nie zamierzamy spocząć na laurach, jeśli chodzi o plany inwestycyjne. Krakowskie lotnisko ma w perspektywie możliwość obsłużenia 12 mln - mówił prezes. Rozwój lotniska oznacza powstanie ponad 10 tys. nowych miejsc pracy oraz rozwój gospodarki Krakowa i Małopolski.

Najważniejsze inwestycje w 2018 r. to: kontynuowanie budowy nowej drogi startowej oraz remontu najstarszej części płyty postojowej samolotów; budowa infrastruktury mającej na celu odprowadzenie wód opadowych oraz związanej z dostawą wody i odbiorem ścieków sanitarnych z Kraków Airport; budowa fragmentu płaszczyzny postojowej samolotów.

Zaplanowano również opracowanie koncepcji rozbudowy terminalu pasażerskiego, w tym rozbudowy o pirs zachodni, będący przedłużeniem hali głównej terminalu pasażerskiego, a także rozpoczęcie prac projektowych związanych z wybudowanie terminalu cargo w nowym miejscu.

W 2018 r. mają być wprowadzone takie udogodnienia dla pasażerów jak m.in. stanowiska samodzielnego nadawania bagażu (self-service bag drop-off). Powstaną nowe place zabaw, strefy rozrywki dla pasażerów.

W ubiegłym roku 101 połączeń i 20 przewoźników umożliwiło obsłużenie ponad 5 mln pasażerów na lotnisku w Krakowie Balicach.
- Małopolska i Kraków przyciągają. Potwierdza to struktura ruchu pasażerskiego. Nie byłoby to możliwe bez 28 nowych połączeń, w tym aż pięciu do nowych krajów: Stanów Zjednoczonych, Portugalii, Czech, Maroka i na Ukrainę. Wielu Małopolan ucieszył powrót bezpośredniego połączenia do Chicago. Nasi pasażerowie coraz chętniej korzystają również z coraz ciekawszej i różnorodnej oferty połączeń regularnych do słoneczno-urlopowych kierunków - powiedział Włoszek.

PAP/Beata Kołodziej/OP