Zamknij

Nowa sieć sklepów w Polsce odporna na zakaz handlu w niedziele

19.11.2020 09:26
sklep 24h
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Auchan i bp rozpoczęły współpracę, której owocem będzie sieć sklepów nie musząca stosować się do zakazu handlu w niedziele. Pierwsza placówka jest właśnie otwierana w Warszawie.

Zakaz handlu w niedziele nie jest zbyt mile widziany ani przez klientów, ani przez sieci sklepów. Co chwila pojawiają się więc pomysły na twórcze podejście do przepisów.

Auchan Retail Polska oraz bp zamierzają stworzyć sklepy, które będą czynne 24 godziny na dobę i nie będą musiały respektować zakazu handlu w niedzielę. Sieć Easy Auchan ma zadebiutować w Polsce już 19 listopada 2020.

Auchan i bp tworzą sieć sklepów. Nie stosuje się do niej zakaz handlu w niedziele

Pilotażowy sieć nowej sieci sklepów ma przyjmować klientów na stacji bp Reduta w Warszawie. Dwie kolejne lokalizacje otworzą się na klientów jeszcze w grudniu 2020 roku.

Zobacz także

Stacje benzynowe są wyłączone z zakazu handlu w niedziele, mogą także funkcjonować w święta. Mariaż branży handlowej z paliwową pozwoli więc na zgodne z prawem oferowanie możliwości robienia zakupów bez stosowania się do obostrzeń obowiązujących inne sklepy.

Z wiarygodnym partnerem, nastawionym tak jak my, na realizację potrzeb klientów i poszukiwanie nowych rozwiązań, pod marką Easy Auchan na stacjach bp tworzymy nowy koncept convenience, czyli całościowe i nowoczesne centrum obsługi klienta dla osób ceniących sobie czas, wygodę i jakościową ofertę.

Barbara Wiążewska, dyrektor generalna bp retail w Polsce

Sklepy Easy Auchan na stacjach bp mają oferować ponad 1900 produktów: artykuły spożywcze, środki chemiczne, produkty BIO i wegańskie. W asortymencie znajdą się także marki własne sieci.

Zobacz także

Na podbój branży handlowej ruszył wcześniej Orlen. Koncern zamierza przejąć RUCH i rozwinąć ofertę detaliczną w ramach strategii dywersyfikowania przychodów.

Współpracę z bp podejmował już w przeszłości Carrefour (w 2011 roku) oraz Piotr i Paweł (w 2017). Uruchomione na stacjach sklepy nie cieszyły się jednak dużą popularnością i projekty wygaszono.

RadioZET.pl/Business Insider Polska