Zamknij

Nowa inwestycja - Mieszkania dla Rozwoju - w Kępnie w woj. wielkopolskim

Olga Papiernik
04.12.2017 14:06
Nowa inwestycja - Mieszkania dla Rozwoju - w Kępnie w woj. wielkopolskim
fot. East News

W Kępnie w woj. wielkopolskim ruszyła budowa 36 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z możliwością późniejszego wykupu. Inwestycja jest realizowana w ramach programu Mieszkania dla Rozwoju, będącego częścią programu Mieszkanie plus.

Jak poinformował BGK Nieruchomości, w poniedziałek oficjalnie podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę mieszkań w Kępnie. W dwóch czteropiętrowych budynkach, położonych przy ul. Przemysłowej, powstanie łącznie 36 wykończonych "pod klucz" mieszkań. Średnia powierzchnia lokali wyniesie około 50 m kw.

Jak powiedziała PAP specjalista ds. zarządzania nieruchomościami administracji domów miejskich w Kępnie Karolina Solecka, na parterze budynków powstaną cztery lokale użytkowe.

Jak mówił burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus - to ważne dla całej społeczności lokalnej, dla której dostępność nowoczesnych, ale niedrogich mieszkań jest kluczem do dalszego rozwoju.

Jak przypomina BGKN, wsparcie budowy dostępnych cenowo mieszkań jest jednym z priorytetów rządu. Celem jest m.in. stworzenie w Polsce nowego rynku mieszkań na wynajem. Aby to osiągnąć, niezbędna jest strategiczna współpraca instytucji państwowych, jednostek samorządu terytorialnego i inwestorów prywatnych.

Jak podkreśliła cytowana w komunikacie prasowym wiceminister rozwoju Andżelika Możdżanowska zwiększenie dostępności mieszkań, szczególnie dla rodzin mniej zamożnych, wpisuje się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. - To właśnie dostęp do mieszkań jest jednym z czynników, który stanowi dziś o potencjale wzrostu gospodarki. Pomagając polskim rodzinom w stabilnym rozwoju w ich małych ojczyznach, sprawiamy również, że lokalni przedsiębiorcy nie muszą martwić się o brak rąk do pracy. - dodała.

Inwestycję mieszkaniową realizuje Towarzystwo Budownictwa Społecznego Kępno Sp. z o.o. w oparciu o finansowanie z funduszu, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości S.A. Całość jest realizowana na zasadach komercyjnych, bez angażowania pieniędzy podatników.

Członek zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński tłumaczył, że w ramach - programu Mieszkania dla Rozwoju, będącego częścią szeroko pojętego programu Mieszkanie plus, realizujemy i finansujemy budowę wysokiej jakości budynków, które tak jak w Kępnie są przyjazne rodzinom i spełniają rygorystyczne standardy techniczne.

Kępno jest kolejnym, po Jarocinie, miastem w woj. wielkopolskim, w którym powstają dostępne cenowo mieszkania na wynajem w oparciu o finansowanie z funduszy, których aktywami zarządza BGK Nieruchomości. Łącznie BGK Nieruchomości ma w przygotowaniu około 15 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. mieszkań jest już w budowie.

PAP/Katarzyna Fiuk oraz Mariusz Polit/OP