Zamknij

Niski limit na załączniki? Z pocztą w chmurze od nazwa.pl możesz o tym zapomnieć

Niski limit na załączniki? Z pocztą w chmurze od nazwa.pl możesz o tym zapomnieć
fot. Materiały prasowe

Niewiele miejsca na pocztę elektroniczną potrafi nie tylko zirytować, ale i utrudnić codzienną pracę. Można tego uniknąć przenosząc skrzynki e-mail do chmury w nazwa.pl. Jakie są zalety i ile to kosztuje?

Nagły komunikat o wyczerpaniu limitu pojemności poczty elektronicznej potrafi zdezorganizować pracę niejednej firmy czy instytucji. Załączniki do wiadomości stają się coraz „cięższe”, a gigabajty danych przesyłanych przez maile stanowią ważną dokumentację kontaktów i rozliczeń z klientami. Efekt? Z roku na rok pojemność skrzynek mailowych musi być coraz większa. Zamiast gorączkowo usuwać zbędne wiadomości, można po prostu przejść na pojemną pocztę w chmurze.

CloudMail to usługa świadczona przez firmę nazwa.pl, która podczas uroczystej gali IT Champions 2020 została nagrodzona statuetką „Firma hostingowa roku”. Zaletą usługi poczty w chmurze jest między innymi pojemność skrzynki e-mail - aż do 2 TB. To ogromna przestrzeń na najważniejsze dokumenty, załączniki, zdjęcia, czy kontakty.

Inną korzyścią z posiadania konta pocztowego w usługach CloudMail i CloudHosting jest rezerwacja co najmniej 5 GB powierzchni dyskowej na każdą pojedynczą skrzynkę e-mail. Dzięki temu nawet firmy przesyłające grafiki czy materiały wideo w dużej rozdzielczości będą mogły wymieniać swoją korespondencję bez ryzyka wyczerpania przestrzeni dyskowej. Usługa pozwala na wysyłanie i odbieranie wiadomości z załącznikami do 1 GB. To gwarantuje, że każda wiadomość dotrze bez problemów.

Klienci nie muszą martwić się o szybkość działania hostingu dla poczty, ponieważ korzysta ona z technologii cloudhostingu, czyli nowoczesnego rozwiązania zapewniającego reakcję na awarię w ułamkach sekund. Co więcej, w ramach usługi jest dostępny nie tylko klient pocztowy działający przez przeglądarkę na komputerze, ale także aplikacja mobilna na urządzenia z systemem Android. Oferuje ona szeroki zakres funkcjonalności, w tym również obsługę kalendarza, zadań, monitoring zajętości dyskowej, czy zmianą hasła do konta pocztowego.

Poczta od nazwa.pl zapewnia także wysoki poziom bezpieczeństwa. Jest to niezwykle istotne, ponieważ cyberprzestępcy używają coraz bardziej wyrafinowanych metod wyłudzania poufnych danych. Jedną z nich jest e-mail spoofing, czyli podszywanie się pod cudzy adres mailowy. W związku z tym CloudMail musi wspierać szereg ważnych zabezpieczeń, dostępnych wraz z domeną utrzymywaną w nazwa.pl.

Pierwszym z nich jest SPF, który zapewnia podstawową ochronę skrzynki mailowej. Jego działanie polega na wskazaniu przez właściciela domeny, z jakich adresów IP jest dopuszczalne przesyłanie poczty ze wszystkich kont e-mail w tej domenie. Na uwierzytelnienie serwera uprawnionego do wysyłki poczty pozwala z kolei DKIM. Dzięki jego zastosowaniu odbiorca ma gwarancję, że korespondencja została doręczona przez upoważniony do tego serwer. Gdy poczta jest już zabezpieczona przed próbami oszustwa za pomocą SPF i DKIM, pora na najwyższy poziom ochrony, czyli DMARC. Mechanizm ten decyduje, jak ma się zachować serwer pocztowy, który otrzyma wiadomość negatywnie zweryfikowaną za pomocą zabezpieczeń SPF i DKIM. Ponadto umożliwia on także otrzymywanie okresowych raportów o próbach e-mail spoofingu.

Aby zacząć korzystać z usługi CloudMail, wystarczy wybrać jeden z dostępnych pakietów pocztowych, zgodnie w własnymi potrzebami. Za pojemność 100 GB i obsługę jednej domeny trzeba zapłacić 60 zł netto za pierwszy rok. Pojemność 500 GB bez limitu domen kosztuje 200 zł netto za rok, a 1 TB - 400 zł. Natomiast cena za 1 TB dodatkowej powierzchni dyskowej, dostępnej opcjonalnie w największym pakiecie, wynosi 300 zł.