Zamknij

Nieudana premiera nowego Wiedźmina? Gra nie działa

21.07.2021 11:09
Wiedźmin 3
fot. materiały prasowe CD Projekt RED

Apetyt graczy z całego świata na wcielenie się w wiedźmina przerósł oczekiwania i możliwości CD Projekt RED. Wiedźmin: Łowca Potworów w swoim debiucie 21 lipca 2021 roku wita chętnych komunikatem o trwających pracach serwisowych.

CD Projekt RED z pomocą studia Spokko stworzył swoją własną wersję święcącej rekordy przychodów gry Pokemon GO. W mobilnej grze o wiedźminie, korzystającej z rozszerzonej rzeczywistości, wykorzystano niemal identyczne założenia. Różnicą jest to, że zamiast łapać sympatyczne stworki, będzie się gładzić niebezpieczne potwory.

Niantic zarabia na Pokemon GO miliardy dolarów. Czy CD Projekt RED uda się powtórzyć ten sukces? Zainteresowanie grą Wiedźmin: Pogromca Potworów jest tak ogromne, że w dni premiery gra nie działa. Chętni informowani są o przerwie technicznej, która jest ustawicznie przedłużana. To dobry, czy zły znak?

Wiedźmin: Pogromca Potworów zadebiutował. Ale nie można w niego zagrać

CD Projekt RED przejął spółkę Spokko, wyspecjalizowaną w produkcjach na urządzenia mobilne, po zapoznaniu się z pomysłem na „zupełnie nową grę” w świecie rozwijanym przez polskiego dewelopera. Szczegóły trzymane były w sekrecie, dlatego nie było wiadomo, czy na telefony trafi Wiedźmin, czy też może tworzony w tamtym czasie Cyberpunk 2077. Ostatecznie okazało się, że powody do zadowolenia będą mieć fani Geralta, a nie V.

wiedzmin_pogromca_potworow_awaria_01

Premierę darmowej, ale mającej potencjał na przyniesienie miliardów dolarów zysków gry Wiedźmin: Pogromca Potworów wyznaczono na 21 lipca 2021 roku. Wygląda na to, że tytuł stał się ofiarą własnego sukcesu. Osoby chcące wypróbować najnowszą produkcję CD Projekt RED witani są bowiem komunikatem o przerwie technicznej, a wskazywana godzina udostępnienia tytułu jest wciąż przekładana o kolejną godzinę.

Nowa gra pozwoli wcielić się w młodego wiedźmina, który ruszył w świat opanowany przez potwory. Zadaniem gracza jest przeżyć, doskonalić umiejętności prowadzonej postaci oraz wykonywać zlecone mu przez wirtualnych mieszkańców jego okolic zadania.

Akcja gry Wiedźmin: Pogromca Potworów — za którą odpowiedzialne jest Spokko — rozgrywa się na długo przed wydarzeniami z serii gier Wiedźmin studia CD PROJEKT RED. W tamtych czasach na ziemiach Kontynentu roiło się od krwiożerczych bestii siejących popłoch i zniszczenie, z którymi mogli mierzyć się wyłącznie przedstawiciele nowej profesji, wiedźmini. W trakcie rozgrywki gracze będą przemierzać otaczający ich świat — który dzięki technologii rzeczywistości rozszerzonej zmienił się w fantastyczną krainę pełną niebezpieczeństw — tropiąc i polując na potwory. 

CD Projekt RED

CD Projekt RED liczy na powtórzenie sukcesu Pokemon GO. Gra w ciągu 5 lat przyniosła twórcom 5 mld dolarów przychodu, a w szczycie popularności grało w nią nawet 250 mln osób miesięcznie.

Czy Wiedźmin: Pogromca Potworów może powtórzyć ten sukces? Ogromne zainteresowanie tytułem wskazuje, że jest na to potencjał. Dużo zależeć będzie jednak od ciekawej rozgrywki, która musi przyciągnąć graczy na długi czas i zachęcać do sięgania po płatne opcje.

RadioZET.pl