Zamknij

Nietypowy pasażer lotniska nie załapał się na lot

Olga Papiernik
01.02.2018 10:17
Nietypowy pasażer lotniska nie załapał się na lot
fot. Andre Mouton on Unsplash

Jednej z pasażerek lotniska w Newark zabroniono zabrać na pokład samolotu wielkiego pawia, który miał być emocjonalnym wsparciem dla kobiety.

Zagłosuj

Czy posiadasz terapeutyczne zwierzę?

Liczba głosów:


Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Pasażerka zaproponowała, że kupi bilet na samolot dla ptaka, jak podaje blog podróżniczy Live and Let Fly. Niemniej jednak linia lotnicza odmówiła pozwolenia na wejście pawia na pokład samolotu na lotnisku Newark w New Jersey, twierdząc, że nie spełnia on wymagań dotyczących wagi i wielkości.

United twierdzi, że wyjaśniano to kobiecie, zanim przybyła do Newark.

Jak podaje BBC - Paw, podobno nazywany Dexter, należy do artysty z Brooklynu Ventiko, który dokumentuje ich życie w mediach społecznościowych.

United Airlines stwierdziły, że ptak nie spełnia wytycznych dotyczących rozmiaru. Nie wiadomo, czy kobieta, która pojawiła się z nim na lotnisku jest jego właścicielką.

Zwierzęta w przestworzach

Linie lotnicze pozwalają niektórym pasażerom z problemami natury psychiatrycznej lub emocjonalnej na latanie z terapeutycznymi zwierzętami. Ilość takich zwierząt rośnie w szybkim tempie, z roku na rok, padają więc podejrzenia, iż ludzie nadużywają systemu.

BBC/OP