Zamknij

Niemcy zabiegają o współpracę gospodarczą z Polską

08.06.2021 21:53
Niemcy zabiegają o współpracę gospodarczą z Polską
fot. Jakub Kaminski/East News

W środę (9 czerwca 2021) odbędzie się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami niemieckich firm. Oliver Hermes, przewodniczący Komisji Stosunków Gospodarczych z Europą Wschodnią powiedział, że zainteresowanie ze strony przedsiębiorców jest ogromne.

Niemcy chcą poszerzyć współpracę gospodarczą z naszym krajem. Polska zajmuje piąte miejsce na liście partnerów handlowych naszych zachodnich sąsiadów. W ostatnim czasie Polska wyprzedziła znajdujące się na tej pozycji Włochy.

Aż o 12 proc. wzrósł niemiecki handel z Polską w trakcie pierwszych trzech miesięcy 2021 roku. Jest to odbicie po znacznych spadkach spowodowanych koronawirusem. W tym czasie Polska była trzecim najważniejszym partnerem Niemiec w imporcie, przed USA.

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z niemieckimi przedsiębiorcami

Komisja Stosunków Gospodarczych z Europą Wschodnią podkreśla wagę współpracy Polskich i Niemieckich podmiotów gospodarczych.

Niemiecki biznes nie tylko zaczyna interesować się Polską. Działa tam od dłuższego czasu

Oliver Hermes, przewodniczący Komisji Stosunków Gospodarczych z Europą Wschodnią

Przewodniczący dodał, że - Polska już dawno przestała być rozbudowanym warsztatem pracy. Sukces ten był możliwy także dzięki licznym niemieckim inwestycjom w zakłady produkcyjne w sąsiednim kraju, które już dawno stały się integralną częścią łańcuchów wartości dodanej niemieckiego przemysłu – Olivier Hermes.

Współpraca gospodarcza Polski i Niemiec

Zielony Ład i Przemysł 4.0 to jedne z głównych tematów, którymi interesują się niemieccy przedsiębiorcy w kontekście współpracy z Polską. Środowe (9 czerwca 2021) spotkanie z niemieckim biznesem będzie obejmowało również te wątki.

Oliver Hermes, przewodniczący Komisji Stosunków Gospodarczych z Europą Wschodnią, wyraził nadzieję na "dalsze pogłębienie polsko-niemieckich stosunków gospodarczych". Duże możliwości widzi w obszarze cyfrowej transformacji, innowacjach i inteligentnych rozwiązaniach w wielu segmentach rynku i różnorodnych branżach.

RadioZET.pl/PAP