Zamknij

Galeria Północna w Warszawie otwarta w niedzielę niehandlową

03.03.2020 15:47
Niedziela handlowa 8 marca 2020. Za ladą w Galerii Północnej staną właściciele sklepów
fot. Elena Ermakova/Shutterstock (ilustracyjne)

Ponad 50 sklepów i punktów usługowych będzie otwartych w niedzielę niehandlową 8 marca w Galerii Północnej. To znacznie więcej niż zwykle. Akcja ma być odpowiedzią na niedzielę z zakazem handlu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Zakaz handlu, który obowiązuje od dwóch lat, od początku tego roku wszedł w życie pełnym wymiarze. W rezultacie zakupy w ciągu całego roku można zrobić tylko przez siedem niedziel w ciągu roku.

Jedną z niedziel, w którą powinny być zamknięte np. wielkopowierzchniowe sklepy i sieci handlowe, jest 8 marca (Dzień Kobiet). Mimo to, tego dnia w Galerii Północnej w Warszawie będzie otwartych więcej sklepów niż zwykle. Wszystko w ramach akcji "niedziela niehandlowa". 

Zobacz także

- Od samego początku staramy się działać niestandardowo oraz realizować wyróżniające się na rynku projekty, przynoszące wymierne korzyści zarówno klientom, jak i naszym najemcom. W myśl tej koncepcji powstała właśnie handlowa niehandlowa - podkreśliła Emilia Szkudlarek, dyrektor marketingu Galerii Północnej, cytowana przez portal Wiadomościhandlowe.pl.

Tego dnia na terenie naszego centrum otwartych będzie ponad 50 sklepów i salonów usługowych, w tym również znanych i cenionych marek

Emilia Szkudlarek

Zazwyczaj w niedziele niehandlowe w Galerii Północnej otwarte są 23 lokale - w tym pojedyncze sklepy, restauracje, kino czy siłownia. 

8 marca tego roku, poza zazwyczaj otwartymi punktami, otwarte będą dodatkowo m.in. następujące sklepy i salony: Cholewiński, Lee Wrangler, LeeCooper, Levi`s, Karl Lagerfeld, Tatuum, Tea&Tea, Samsung Brand Store, Junior, Galeria Milano, M&M Gold, Betito, Mydlarnia u Franciszka, MyShop, Saffiano, Szpileczka, a także kwiaciarnia Tajemniczy Ogród.

Zobacz także

Jak podkreślił portal, w najbliższą niedzielę dla klientów salonów Hair Styling Team, Time for Wax, Kray Grey, City Wash, przygotowano zajęcia taneczne w Egurrola Dance Studio czy lekcje sztuki walki w Olympic Fight Club.

Dodatkowo na 8 marca zapowiedziany został koncert orkiestry dętej, spektakl teatralny oraz przejazdy mini kolejką po centrum handlowym.

Zakaz handlu. Zasady

Najbliższa niedziela handlowa przypadnie 5 kwietnia - tydzień przed Wielkanocą.

Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl/PAP