Zamknij

Koronawirus. Sieć Netto wypłaci pracownikom premie

30.10.2020 17:07
Netto wypłaci dodatki pracownikom
fot. STEKLO/shutterstock (ilustracyjne)

Sieci handlowce po raz kolejny wprowadzają obostrzenia w sklepach i znów nagradzają swoich pracowników. Deklarację wypłat dodatkowych świadczeń złożyła m.in. sieć Netto.

Netto przyznaje dodatkowe świadczenia dla pracowników. Duńska sieć zatrudniająca ponad 5 tysięcy osób chce nagrodzić pracowników za zaangażowanie w dobie pandemii.

Każdy pracownik sieci Netto otrzyma dodatek do pensji. „To wyraz podziękowania za codzienne zaangażowanie i wysiłek wkładany w obowiązki, w trudnej sytuacji szczególnego narażenia na zakażenie wirusem” – czytamy w komunikacie sieci.

Netto wypłaci dodatki do pensji. Co z innymi sieciówkami?

Godziny dla seniorów, dłuższy czas pracy, limity klientów i obostrzenia sanitarne w związku z drugą falą pandemii koronawirusa. To nie jest łatwy czas dla pracowników handlu, co dostrzegają ich pracodawcy.

Zobacz także

Sieć Netto podjęła decyzję o przyznaniu pracownikom sklepów oraz centrów dystrybucji dodatku specjalnego w wysokości 500 złotych. Świadczenie trafi do osób, które podczas drugiej fali epidemii były w pełni dyspozycyjne i obecne w pracy.

„Sprzedawcy oraz pracownicy dystrybucji, którzy nieustannie stoją na pierwszej linii frontu, każdego dnia w sposób bezpośredni narażają się na liczne kontakty społeczne, a tym samym na potencjalne zakażenie wirusem. Jednak to dzięki nim, zaraz obok pracowników ochrony zdrowia, pracowników edukacji, dostawców czy wytwórców żywności, całe społeczeństwo jest w stanie zaspokajać potrzeby związane z codziennym funkcjonowaniem” – zauważa sieć w komunikacie prasowym.

Zobacz także

Netto działa na polskim rynku od połowy lat 90. Dziś w całej Polsce w ponad 380 sklepach pracuje przynajmniej 5 tysięcy osób.

Dodatek ma rekompensować pracownikom wyjątkowe warunki pracy, z którymi muszą się mierzyć. Dodatek przewidziany jest dla osób, które świadczyły pracę w październiku tego roku. Pracownicy otrzymają ponadto 10 proc. rabat na zakupy w sieci Netto.

Zobacz także

Czy inne sieci handlowe także zdecydują się na podwyżki dla pracowników? Serwis Wiadomościhandlowe.pl przekazał, że na takie premie mogą liczyć pracownicy handlu za zachodnią granicą. Zatrudnieni w niemieckim Lidlu i Kauflandzie mogą liczyć na voucher w wysokości 200 euro od pracodawcy. Niewykluczone, że także polskie odziały zdecydują się na taki krok.

RadioZET.pl