Zamknij

Netflix usunie konta nieaktywnych użytkowników

22.05.2020 17:46
Netflix usunie konta nieaktywnych użytkowników
fot. Shutterstock/sitthiphong (ilustracyjne)

Netflix będzie kasował konta-zombie – informuje serwis Spidersweb.pl. Użytkownicy, którzy nie wykazują aktywności na platformie filmowej nie będą musieli płacić za abonament.

Założyłeś konto na Netflixie i od miesięcy nie oglądałeś filmów? Netflix, który należy do najpopularniejszych platform VOD (skrót z ang. wideo na życzenie), nie pobierze opłat od nieaktywnych użytkowników.

Usuwanie nieaktywnych kont obejmie w pierwszej kolejności tych użytkowników, którzy nie korzystali z serwisu przynajmniej od dwóch lat.

Netflix sprawdzi, czy użytkownicy korzystają z platformy

Serwis Spidersweb.pl opisuje, że platforma z filmami sprawdzi aktywność użytkowników. W razie jej braku, Netflix skontaktuje się z właścicielami konta z pytaniem, czy nadal chcą korzystać z abonamentu.

W przypadku braku odpowiedzi, konta zostaną anulowane, a pobór opłat wstrzymany. Z łatwością można będzie jednak wznowić abonament.

Zobacz także

Jak pisze cytowany w Spidersweb.pl Eddy Wu, ekspert ds. innowacyjności w platformie Netflix, firma chce, by użytkownicy zaoszczędzili w niełatwym finansowo okresie pandemii koronawirusa.

Mamy nadzieję, że nasza nowa strategia pomoże naszym klientom zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze 

– pisze Eddy Wu z działu ds. innowacyjności produktów

Spidersweb przywołuje statystyki podane przez Netflix. Z danych wynika, że nieaktywnych kont jest zaledwie pół procenta. Rezygnacja z poboru opłat względem nieaktywnych użytkowników nie nadszarpnie zatem w znacznym stopniu budżetu platformy.

RadioZET.pl/Spidersweb.pl