Zamknij

Netflix podnosi ceny. Abonamenty będą droższe [NOWY CENNIK]

17.01.2022 14:38
Netflix podnosi ceny. Abonamenty będą droższe [NOWY CENNIK]
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Najpierw ograniczenie możliwości współdzielenia konta z obcymi osobami, a teraz podwyżki abonamentów. Netflix wziął się poważnie za wprowadzanie zmian w serwisie. Sprawdzamy, kogo w pierwszej kolejności one obejmą.

Netflix na przełomie 2021 i 2022 roku wprowadza zmiany w serwisie. Na pierwszy ogień poszły ograniczenia we współdzieleniu konta. Wiele osób nadużywało tej możliwości i umawiało się (czasem z obcymi ludźmi na forach internetowych) na wspólny wykup dostępu do subskrypcji z osobami spoza domowego ogniska. Finalnie tracił na tym Netflix, bo stali widzowie nie płacili pełnej stawki.

Drugą zmianą jest podniesienie cen abonamentów. Popularny serwis streamingowy w pierwszej kolejności zmienia ceny w Ameryce Północnej.

Netflix podnosi ceny. Serwis wprowadza droższe abonamenty

Netflix poinformował o podwyżkach użytkowników z Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. To na ich terenie serwis podnosi ceny wszystkich trzech planów abonamentowych.

  • Plan Basic: dotychczasowa cena to 8.99 dolarów. Kwota po podwyżce: 9.99 dolarów
  • Plan Standard: dotychczasowa cena to 13.99 dolarów. Kwota po podwyżce: 15.49 dolarów
  • Plan Premium: dotychczasowa cena to 17.99 dolarów. Kwota po podwyżce: 19.99 dolarów

Jaki jest powód wzrostu cen abonamentów Netflixa? Biuro prasowe firmy poinformowało, że podwyżki są dla dobra użytkowników.

Aktualizujemy ceny pakietów, aby cały czas oferować szeroką gamę wysokiej jakości rozrywki. Tak jak do tej pory, oferujemy wybór planów, dzięki czemu nasi użytkownicy mogą wybrać cenę, która odpowiada ich możliwościom finansowym

Biuro prasowe Netflix

Rynkowi eksperci spekulują, że USA i Kanada to dopiero pierwsze rynki, które odczują podwyżki. Zmian powinni się spodziewać także użytkownicy w innych krajach. Obecnie w serwisie zarejestrowanych jest 215 mln klientów, a 75 mln z nich znajduje się na terenie dwóch krajów, które w pierwszej kolejności będą płacić wyższy abonament.

RadioZET.pl/theverge.com