Zamknij

Netflix zapowiada zmiany. Koniec ze współdzieleniem kont

24.10.2019 14:51
Netflix chce walczyć ze współdzieleniem kont
fot. Shutterstock/wutzkohphoto

Coraz mniej osób wykupuje konto na znanej platformie steamingowej, co naraża ją na straty. Netflix chce walczyć ze współdzieleniem hasła do serwisu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Serwis szuka rozwiązania problemu współdzielenia kont użytkowników – powiedział Greg Peters, dyrektor ds. produktu Netflliksa dla portalu wirtualnemedia.pl.  Chodzi szczególnie o sytuacje, gdy hasła są udostępniane rodzinie i przyjaciołom - z którymi osoby płacące abonament nie mieszkają.

Regulamin serwisu mówi, że z jednego konta mogą korzystać członkowie tylko jednego gospodarstwa domowego. Netflix nie wyklucza, że zasady się zmienią i serwis wprowadzi dodatkowe obostrzenia.

Zobacz także

Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, w Netfliksie trwają narady, jak poradzić sobie z sytuacjami, gdy użytkownicy droższych pakietów dzielą konto pomiędzy osoby nie będące członkami jednego gospodarstwa domowego. Jak dodał cytowany przez serwis Greg Peters, Netflix pracuje nad rozwiązaniem, które ma z jednej strony nie zaszkodzić już płacącym abonentom, a z drugiej zachęcić do zakładania własnych kont osoby, które dziś użytkują je do spółki z innymi.

Zobacz także

Netflix to jedna z największych i najpopularniejszych platform VOD (Video On Demand, wideo na żądanie) na świecie. Działa w podobny sposób jak serwisy takie jak VOD.pl, czy Ipla. Zakup abonamentu gwarantuje dostęp do filmów fabularnych, seriali i dokumentów udostępnianych na platformie.

Według firmy analitycznej Magid aż 35 procent osób z pokolenia millenialnów w USA współdzieli dostęp do platform streamingowych.
RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl