Zamknij

Netflix obniża opłaty dla nowych abonentów

28.01.2020 12:11
Netflix cena abonamentu 2020. Nowa promocja dla klientów
fot. Kaspars Grinvalds/Shutterstock (ilustracyjne)

Netflix wprowadził nową promocję dla klientów. Nowi abonenci serwisu z filmami mogą otrzymać dostęp do lepszego pakietu za niższą cenę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Netflix, który należy do najpopularniejszych platform VOD (skrót z ang. wideo na życzenie) w Polsce, szuka nowych klientów. 

Przed kilkoma miesiącami spółka wycofała się z oferowania darmowego, testowego miesiąca dla nowych abonentów. Nieoficjalnym powodem był duży odsetek klientów, którzy po założeniu konta i upłynięciu 30-dniowego okresu próbnego nie płacili za kolejne miesiące i rezygnowali z usługi. 

Ile kosztuje Netflix? CENA za rok, miesięcznie, na 2 osoby, na 1 osobę w 2020 roku

Jednak w styczniu 2020 Netflix wrócił do ułatwień dla polskich klientów. Osoby, które chcą utworzyć konto po raz pierwszy, mogą otrzymać dostęp do lepszego pakietu w cenie niższego. 

Obecnie serwis oferuje trzy plany abonamentowe - podstawowy (34 zł), standardowy (43 zł) i premium (52 zł). Dzięki promocji wybierając pakiet standardowy można zapłacić za niego 34 zł, taniej o 9 złotych.

Plan standardowy Netflixa pozwala oglądać filmy, seriale i programy w jakości High Definition (HD), jeżeli jest dostępna, na dwóch urządzeniach jednocześnie. Ten plan umożliwia również pobieranie tytułów na dwa telefony lub tablety.

Eksperci branży wskazują, że od dłuższego czasu Netflix utrzymuje w Polsce ceny pakietów na takim samym poziomie. Dla porównania główny konkurent serwisu w naszym kraju - HBO GO - oferuje 7-dniowy bezpłatny okres próbny i opłatę w wysokości 24,99 zł miesięcznie. 

Netflix: Nowości na luty 2020. Pełna lista premier seriali i filmów 

RadioZET.pl/Antyweb.pl