Zamknij

Negocjacje z Brukselą ws. dyrektywy transportowej

Olga Papiernik
17.12.2017 21:51
Negocjacje z Brukselą ws. dyrektywy transportowej
fot. PAP foto

-Staramy się bardzo twardo negocjować z Brukselą w sprawie dyrektywy transportowej, ponieważ dostrzegamy, że nasi przeciwnicy uderzają bardzo mocno w nasz transport oraz przemysł. - powiedział w niedzielę prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki.

Premier poinformował w niedzielę wieczorem w TVP Szczecin, że podczas wizyty w Brukseli doszło do oddzielnego spotkania z prezydentem Francji Emanuelem Macronem, które dotyczyło dyrektywy transportowej.

-Staramy się bardzo twardo negocjować z Brukselą, ponieważ dostrzegamy, że nasi przeciwnicy uderzają bardzo mocno w nasz transport oraz przemysł. Nie chodzi tylko o to, żeby kierowca mógł przewieźć transport bez przeszkód z Polski do Portugalii na zachodniej rubieży Unii Europejskiej, ale też żeby po drodze mógł się ładować kilka razy. - wyjaśnił Morawiecki.

Jak zaznaczył, jest to ważne ze względu na -bardzo dobrze rozwijający się przemysł w Polsce. -Tylko w tym roku utworzyliśmy 2/3 wszystkich miejsc pracy w przemyśle w całej Unii Europejskiej czyli na 355 tys. miejsc pracy 223 tys. miejsc pracy to stworzone w Polsce. To są lepiej płatne miejsca pracy, m.in. w Szczecinie Stocznia Gryfia czy Szczeciński Park Przemysłowy. - wymienił premier.

-Chodzi o to, by zakłady pracy tutaj tworzone były dobrze sprzęgnięte z swoimi partnerami na Zachodzie. W momencie jeśli dyrektywa transportowa potnie te możliwości, czyli uniemożliwi dostawy towarów just in time, na dany dzień, to w znaczący sposób osłabi się potencjał produkcyjny całego naszego przemysłu. - dodał.

PAP/Marta Zabłocka/OP