Zamknij

Pamiętacie grę Pokemon Go? Oto najbardziej dochodowe produkcje

23.09.2019 21:12
Najlepsze gry na konsolę, smartfon i PC. Ranking
fot. Shutterstock/ Matthew Corley (ilustracyjne)

Choć boom na grę „Pokemon Go” już minął, jej twórcy są w szczytowej formie. W sierpniu tego roku zarobili najwięcej od 2016 roku. Oto ranking najbardziej dochodowych gier. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

„Pokemon Go” to lider wśród gier mobilnych. Gra tylko w sierpniu wypracowała około 176 milionów dolarów. Najbardziej dochodową grą w kategorii konsole okazała się strzelanka „Fortnite”. Tuż po premierze "World of Warcraft Classic”, gra uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu produkcji na PC.

Zobacz także

To dane firmy analitycznej SuperData Research, która sporządza comiesięczne podsumowanie przychodów ze światowej dystrybucji cyfrowej gier wideo w podziale na platformy.

Jak wskazuje SuperData, gry mobilne mają się coraz lepiej. Tytuły na smartfony odpowiadały w minionym miesiącu za 62 procent całkowitych przychodów z gier - oznacza to wzrost o 5 punktów procentowych w porównaniu do minionego roku. Do tego wyniku dołożyli się także gracze, którzy nie oszczędzają na swojej pasji.  Fani konsoli, gier komputerowych czy mobilnych wydali łącznie 8,9 miliardów dolarów, czyli o 2 procent więcej niż rok temu – wynika z danych SuperData.

RadioZET.pl/PAP