Zamknij

Najlepsze gadżety na Mobile World Congress

Olga Papiernik
26.02.2018 15:16
Mobile world congress
fot. East News

Od słuchawek, które pomagają schudnąć bez diety, po inteligentny termometr do mięsa, oto pięć atrakcyjnych urządzeń prezentowanych na Mobile World Congress, największej konferencji branży bezprzewodowej, która rozpoczęła się w poniedziałek w Barcelonie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Inteligentny zamek rowerowy

Masz dość schylania się, aby zablokować swój rower? Zespół południowokoreańskich inżynierów opracował małe okrągłe urządzenie, które instalowane w przednim kole roweru łączy się ze smartfonem właściciela pojazdu przez Bluetooth.

Kiedy właściciel roweru zatrzymuje się i odchodzi, urządzenie - nazwane Bisecu - automatycznie się blokuje. Kiedy kierowca wraca, odblokuje się.

Jakikolwiek złodziej, który próbowałby odjechać Twoim rowerem uruchomi alarm o poziomie dźwięku 100 decybeli. Dla porównania, 100 decybeli, to również poziom dźwięku młota pneumatycznego.

inteligentny zamek do roweru
fot. East News

Zestaw do utraty wagi

Brytyjski startup Neurovalens zaprezentował zestaw słuchawkowy generujący impuls elektryczny o niskim poziomie, który wysyła sygnał do mózgu, aby spalić tłuszcz i stracić na wadze.

Jason McKeown, szef firmy, powiedział, że 80 procent osób, które używały słuchawek Modius, straciło na wadze. Jest wyposażony w aplikację, która pozwala śledzić swoje postępy.

Modius - zestaw słuchawkowy do utraty wagi
fot. East News

Bezprzewodowy termometr do mięsa

Jak długo gotować mięso?

The Meater, bezprzewodowy termometr do mięsa o szerokości standardowego pisaka pozwala monitorować stan Twojego mięsa z aplikacji na telefonie.

Działa jak każdy inny termometr, z tym wyjątkiem, że komunikuje się z telefonem przez Bluetooth lub Wi-Fi.

- Aplikacja została zaprojektowana do monitorowania wewnętrznej temperatury mięsa - powiedział Matt Blyden, kierownik marketingu Meatera.

- Wybrałeś w aplikacji, w jaki sposób chcesz ugotować mięso, czy ma być surowe, średnio wysmażone, czy dokładnie ugotowane, a aplikacja śledzi temperaturę. Kiedy już prawie osiągnie ten punkt, rozlega się sygnał dźwiękowy na twoim telefonie.

Meater - bezprzewodowy termometr do mięsa
fot. meatergram/Instagram

Widzieć przez ściany

Czy naprawdę mogę przebić tę ścianę, czy jest za nią rura? Izraelska firma produkująca obrazy 3D Vayyar opracowała czujnik wykorzystujący fale radiowe do "widzenia" przez materiały.

Przyklej czujnik na telefon komórkowy, a kiedy przyłożysz go do ściany, to co się za nią znajduje pojawi się na ekranie telefonu.

- To prawie jak nowy rodzaj aparatu, który otwiera możliwości, których wcześniej nie było - powiedział dyrektor marketingu Vayyar Malcolm Berman.

widzieć przez ściany
fot. Vayyar

Inteligentne okulary

Amerykańska firma Vuzix zaprezentowała swoje najnowsze okulary z rozszerzoną rzeczywistością, które łączą się ze smartfonem, dzięki czemu wiadomości tekstowe pojawiają się przed Twoimi oczami podczas chodzenia.

Okulary mogą również Cię nawigować za pośrednictwem GPS, a jeśli chcesz zrobić zdjęcie, bez wyjmowania telefonu.

Po prostu dotknij boku okularów, aby otworzyć aplikację do zdjęć, spójrz na to, co chcesz sfotografować, a okulary wykonają zdjęcie.

Inteligentne okulary
fot. AFP/East News
Zagłosuj

Który gadżet chciałbyś/abyś mieć?

Liczba głosów:

emi-on / mbx / rl/OP