Zamknij

Apartament sprzedany za 17 mln zł najdroższy w Polsce

27.12.2019 10:06
Najdroższe mieszkania w Polsce. Sprzedano je w Warszawie
fot. Tinnakorn jorruang/Shutterstock (ilustracyjne)

Mieszkania w Warszawie oraz działka w Gdańsku - oto najdroższe nieruchomości w Polsce, które sprzedano w 2019 roku. Cena za metr kwadratowy to co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał "Puls Biznesu", rekord wśród sprzedanych nieruchomości w mijającym roku padł w budynku przy ul. Foksal 13/15 w stolicy. 

Według wyliczeń urban.one - serwisu do samodzielnej wyceny mieszkań - łączone mieszkanie o powierzchni 470 metrów kwadratowych nabywca kupił za 17 mln zł. To oznacza, że cena za metr kwadratowy mieszkania to 36,1 tys. zł.

Zobacz także

Na drugim miejscu znalazł się apartament z tego samej lokalizacji, sprzedany za 11,5 mln zł.

- W kamienicy wypełnionej malowidłami, rzeźbami, rozetami i innymi detalami powstało 55 ekskluzywnych apartamentów o powierzchni od 47 do 260 metrów kwadratowych. Metr kwadratowy takiego lokum kosztuje od 25 do 40 tysięcy złotych - tak o Foksal 13/15 mówiła Anna Karaś, starszy analityk ds. rynku nieruchomości w urban.one, cytowana przez dziennik.

Podium zamknęło mieszkanie przy ul. Flory 3 w Warszawie. Za 232-metrowy lokal na szóstej kondygnacji budynku zapłacono dokładnie 5,75 mln zł.

Zobacz także

Z kolei najdroższym gruntem sprzedanym w Polsce była działka pod zabudowę biurową w Gdańsku.

Jak podkreślił "PB", sprzedany teren leży w biznesowej części stolicy Pomorza, gdzie znajduje się znana już inwestycja biurowa Olivia Business Center. Za 0,3 hektara zapłacono prawie 143,5 mln zł. To oznacza, ze jeden metr kwadratowy był wart prawie 42 tys. zł. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Puls Biznesu