Zamknij

442 miliony złotych na nagrody dla skarbówki

04.09.2019 09:30
Nagrody dla funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej
fot. Shutterstock/Maksym Kapliuk (ilustracyjne)

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej nie powinni narzekać na zarobki. Od początku 2018 roku ze wspólnej kasy do portfeli urzędników wpłynęło 442 miliony złotych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin
Jak wynika z odpowiedzi resortu finansów na interpelację poselską, tylko w 2018 roku urzędnikom izb skarbowych wypłacono 385 milionów złotych premii.

Jak donosi „Fakt”, najhojniej obdarowani byli pracownicy warszawskiej Izby Administracji Skarbowej. W minionym roku urzędnicy dostali dodatkowo 76 milionów złotych. Nagroda dla jednego funkcjonariusza wyniosła średnio 10 tysięcy złotych. Dyrektor izby w stolicy otrzymał nagrodę w wysokości 52 tysięcy złotych.

Dziennik porównuje te kwoty z przychodami podatkowymi. „Wpływy z podatku VAT rosną. Ale jak się okazuje, zyskują na tym nie tylko zwykli Polacy, ale także... pracownicy skarbówki” – czytamy w „Fakcie”.

Zobacz także

Wpływy z VAT wzrosły o ponad 18 miliardów złotych – przypomina dziennik. Dodaje, że egzekwowanie podatków należy do obowiązków służb skarbowych. „Czy trzeba ich za to tak suto premiować?” – czytamy w gazecie.

Zobacz także

Do sprawy odniosła się Krajowa Administracja Skarbowa, która przypomniała, że to działania funkcjonariuszy mają wpływ na przychody podatkowe w budżecie.

Zarówno w zakresie ustalania wysokości przyznawanych nagród, jak i ich wypłat obowiązują zasady powiązania ich wysokości z wynikami konkretnej jednostki KAS oraz uwzględnienia szczególnych osiągnięć w ramach danej izby administracji skarbowej i całej struktury KAS.

RadioZET.pl/”Fakt”