Zamknij

Nabór startupów do projektu 'Budimex Innowacje'

Olga Papiernik
10.01.2018 15:08
Nabór startupów do projektu 'Budimex Innowacje'
fot. rawpixel.com on Unsplash

Budimex rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń od startupów w ramach projektu "Budimex Innowacje". Budimex podkreślił w komunikacie, że stale pracuje nad unowocześnianiem branży budowlanej i biznesu. Poszukuje pomysłów na usprawnienia wewnątrz organizacji, ale chcąc działać kompleksowo na rzecz innowacji, spółka stworzyła projekt "Budimex Innowacje".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Firma chce współpracować ze startupami oraz doświadczonymi firmami, zainteresowanymi inwestycjami w technologie. Projekt ma ułatwić nawiązywanie nowych relacji biznesowych, ukierunkowanych na współpracę w planowaniu i wdrażaniu nowatorskich rozwiązań, podano także.

Projekt, który powstał z myślą o nawiązywaniu relacji biznesowych z firmami zainteresowanymi technicznymi i technologicznymi racjonalizacjami w branży. Przede wszystkim jednak polegać ma na wspieraniu młodych przedsiębiorców, którzy pracują nad nowatorskimi rozwiązaniami, posiadają koncept lub gotowy prototyp. Budimex, otrzymując w ten sposób dostęp do nowych technologii i wiedzy, oferuje w zamian mentoring biznesowy, profesjonalne środowisko do prowadzenia testów i badań, a nawet doradztwo w komercjalizacji wynalazków.

Obecnie Budimex współpracuje z Politechniką Krakowską, Politechniką Warszawską, Krakowskim Parkiem Technologicznym oraz YouNick Mint Venture Capital, przypomniano.

(ISBnews