Zamknij

Na terenie dawnego FSO w Warszawie powstanie centrum targowo-wystawiennicze

Rafał Mandes
19.03.2018 22:02
Global Expo
fot. Global Expo

Wielofunkcyjny kompleks z centrum targowo-wystawienniczym Global Expo powstaje w miejscu dawnych hal magazynowych  FSO. Będzie to największa zabudowa na terenie Portu Żerańskiego i pierwszy projekt rewitalizacyjny dawnych terenów FSO - poinformował realizator inwestycji w poniedziałkowym komunikacie.

Obiekt zajmie ponad 60 tys. metrów kwadratowych powierzchni i mieścić się będzie na ponad 10-hektarowej działce. Oprócz centrum targowego w skład kompleksu wejdzie też galeria dla branży budownictwa i wykończenia wnętrz, biurowiec oraz hotel.

"Z planów zagospodarowania Portu Żerańskiego wynika, że Global Expo wraz z towarzyszącą galerią wnętrz i hotelem to największa zabudowa na obszarze Portu Żerańskiego. W związku z tym, że inwestycja powstaje na terenach, za którymi stoi ciekawa przemysłowa przeszłość, nie chcieliśmy z niej tak po prostu zrezygnować, ale w pewien sposób budować na niej nową historię. Dlatego kompleks realizowany jest jako pierwszy projekt rewitalizacyjny dawnych terenów FSO i zakłada spożytkowanie elementów pofabrycznych hal" - powiedział cytowany w komunikacie Radosław Tracz, prezes Global Expo, spółki realizującej inwestycję.

Jak informuje inwestor, obiekt ma zapewnić przestrzeń pod jednym dachem o powierzchni 12,1 tys. metrów kwadratowych, którą będzie można podzielić dźwiękoszczelną ścianką na dwie mniejsze sale.

Do dyspozycji organizatorów będzie rozległy teren wokół kompleksu, gdzie będzie można realizować imprezy w plenerze, a także parking na 1400 aut.

Łukasz Pawłowski/PAP/RM