Zamknij

Na stacjach benzynowych powstały siłownie plenerowe

Olga Papiernik
24.05.2018 15:39
siłownia plenerowa
fot. ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

PKN Orlen uruchomił na swoich stacjach paliwowych przy trasach tranzytowych, pierwsze trzy ogólnodostępne siłownie plenerowe. Powstały one m.in. z myślą o kierowcach odbywających długie trasy, by umożliwić im efektywny trening podczas przerw w podróży.

Gdzie szukać siłowni

W ramach pilotażu siłownie pojawią się w 10 obiektach PKN Orlen, przede wszystkim w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) przy autostradach i drogach ekspresowych. Pierwsze są już dostępne na MOP Baranów przy A2 i MOP Otłoczyn przy A1 oraz na stacji paliw przy ul. Wyszogrodzkiej w Płocku - poinformowała spółka.

- Zwiększanie poziomu bezpieczeństwa na drogach jest bardzo ważnym obszarem naszych działań z zakresu społecznej odpowiedzialności. Uruchomienie siłowni zewnętrznych przy stacjach paliw daje kierowcom możliwość efektywnego spędzenia przerwy w podróży, zredukowania zmęczenia i poprawy koncentracji - powiedział członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży Zbigniew Leszczyński.

I dodał: - Jesteśmy przekonani, że ta propozycja nie tylko spotka się z dużym zainteresowaniem wśród osób odwiedzających nasze stacje, ale będzie mieć także walor edukacyjny, zachęcając kierowców do aktywnego wypoczynku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Zagłosuj

Czy będziesz korzystać z siłowni plenerowych na stacjach benzynowych?

Liczba głosów:


Kolejne siłownie plenerowe są już w planach

Jak zapowiedział PKN Orlen, jeszcze w maju do użytkowania zostaną oddane dwie kolejne siłownie plenerowe na MOP Wiśniowa Góra Wschód i Zachód - A1, a "w najbliższym czasie" planowane jest uruchomienie dalszych pięciu tego typu obiektów - przy MOP Chrząstów - A2, MOP Sople - S7, MOP Machnacz - A1, MOP Sięganów - S8 oraz w Warszawie na stacji paliw przy ul. Surowieckiego.

Na czym będzie można ćwiczyć?

Według płockiego koncernu każda z siłowni plenerowa wyposażona będzie m.in. w orbitrek, wioślarza oraz urządzenia do podciągania i wyciskania, a ich teren wyłożony jest bezpieczną nawierzchnią z tartanu i oświetlony. "Przy każdym przyrządzie znajduje się instrukcja obsługi i przykłady ćwiczeń. Sprzęt został zaprojektowany w ten sposób, aby umożliwić trening wszystkich partii mięśni oraz kręgosłupa, co jest szczególnie ważne w przypadku kierowców pokonujących długie dystanse" - wyjaśniła spółka.

PKN Orlen podkreślił, że jego siłownie "są dostępne dla wszystkich i mogą funkcjonować bez względu na warunki atmosferyczne".

PAP/OP