Zamknij

Na ferie zimowe wydamy od 400 do 800 zł

Olga Papiernik
29.01.2018 12:14
Na ferie zimowe wydamy od 400 do 800 zł
fot. Teddy Kelley on Unsplash

Ponad połowa Polaków powyżej 25. roku życia nie wyjedzie na zimowy wypoczynek w tegoroczne ferie, zaś spośród tych, którzy zdecydują się na spędzenie czasu poza domem, co piąty wyda od 400 do 800 zł, wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Grupy Kruk.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Prawie co drugi Polak nie wyjedzie nigdzie w trakcie trwających właśnie ferii zimowych, a tylko niespełna 10% decyduje się na wyjazd zagraniczny. Zimowe wyjazdy popularne są przede wszystkim wśród osób młodych - prawie 50% osób w wieku do 24 lat zdecydowało się spędzić ferie na wyjeździe w Polsce, tylko 28% z nich zadeklarowało brak planów wyjazdowych. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej wśród przedstawicieli starszych pokoleń, wynika z badania SW Research przeprowadzonego na zlecenie Grupy Kruk.

Zagłosuj

Czy planujesz wyjazd na ferie zimowe?

Liczba głosów:

Zimowe szaleństwo nie dla każdego

- Ponad połowa Polaków po 25. roku życia nie planuje zimowych wyjazdów. Wydatki na zimowy odpoczynek znacznie nadwyrężają budżet każdej rodziny, dlatego bardzo często Polacy decydują się wysłać na ferie swoje dzieci, a sami zostają w domu - powiedziała Agnieszka Salach z Grupy Kruk.

Zimowe wczasy, niezależnie czy spędzane w Polsce, czy też za granicą, wiążą się ze sporymi wydatkami. Co piąty badany zadeklarował, że wyda na taką wyprawę od 400 do 800 zł na osobę, 15% Polaków przyznało, że na ten cel przeznaczy mniej (poniżej 400 zł).

Badanie zostało zrealizowane w dniach 22 -24.01.2018 przez agencję SW Research metodą wywiadów online (CAWI) na panelu internetowym SW Panel.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

ISBnews/OP