Zamknij

Stroje Cher, Diany Ross i Carol Burnett trafią na aukcje

Olga Papiernik
18.08.2018 16:25
 Designer Bob Mackie pozuje z suknia Cher z 1975

Na aukcję w Los Angeles trafią stroje noszone przez Cher, Carol Burnett i Dianę Ross, które zaprojektował dziewięciokrotny zdobywca nagrody Emmy, Bob Mackie. Aukcja odbędzie się 17 listopada.

Informację o aukcji podała agencja Associated Press.

79-letni amerykański dizajner Bob Mackie projektował stroje m.in. dla uczestników serialu telewizyjnego "The Carol Burnett Show", a od dziesięcioleci tworzy szokujące kostiumy dla wokalistki Cher.

Jak poinformowała AP, na aukcję trafią m.in. kostium noszony przez Cher w serialu telewizyjnym "The Sonny and Cher Comedy Hour" oraz jej szkarłatna, satynowa suknia, którą nosiła w trakcie trasy koncertowej pt. "Cher" (2008-11).

Mackie projektuje dla Cher od 51 lat. Mawia, że projektując dla gwiazd, "zawsze stara się ulepszyć ich image". "Nie próbujesz nikogo zmienić, po prostu starasz się sprawić, by wyglądał lepiej niż kiedykolwiek" - powiedział AP, dodając, że "nie ma nic przeciwko pozbyciu się niektórych swoich dzieł".

"Nie mogą wrzucić ich do trumny, kiedy odejdę" - wyjaśnił. "Co mam zrobić z tymi wszystkimi rzeczami? Dlaczego mam nie pozwolić ludziom cieszyć się nimi?" - dodał.

Licytacja online

Mackie i kolekcja jego strojów płyną z Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku na pokładzie statku Queen Mary 2. Aukcja odbędzie się 17 listopada w Los Angeles; stroje będzie można także licytować online.

Robert Gordon Mackie (ur. 24 marca w 1939 r.) jest amerykańskim projektantem kostiumów i mody. Projektował m.in. dla takich gwiazd show-biznesu, jak: Joan Rivers, RuPaul, Barbara Eden, Bette Midler, Diana Ross, Judy Garland, Liza Minnelli, Tina Turner i Carol Burnett.

PAP/Grzegorz Janikowski/OP