Zamknij

NBP zapowiedział ogromną zmianę. Bardziej widoczną niż stopy procentowe

05.07.2021 21:06
logo NBP na budynku
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Na piątek 9 lipca 2021 Narodowy Bank Polski zwołał nieoczekiwanie konferencję prasową. Wystąpi na niej prezes Adam Glapiński z wiadomością, która odmieni bank centralny. Nie należy jednak spodziewać się interwencji i podwyższenia stóp procentowych w walce z inflacją. Zmiana będzie miała zupełnie inny charakter.

Narodowy Bank Polski stoi na straży siły złotego. Zadaniem instytucji jest dbanie o stabilność polskiego systemu finansowego i realizowanie celów inflacyjnych.

Polska waluta w pandemii traci na wartości wyjątkowo szybko.  Inflacja liczona rok do roku sięgała już nawet 5 procent, co przy stopach procentowych ustalonych na rekordowo niskim poziomie może zdaniem ekonomistów sprawić, że wymknie się ona spod kontroli. Gdy pojawiły się informacje o niespodziewanej konferencji prezesa NPB Adama Glapińskiego, od zaczęto spekulacje, o jakich zmianach będzie mowa. Tajemnicę zdradził przedwcześnie sam bank z pomocą Urzędu Patentowego.

Narodowy Bank Polski zmienia oblicze. Nowe logo banku centralnego

Służby prasowe NBP podały temat konferencji na tacy. Na Twitterze ukazał się wpis, który jasno zapowiada, o jakich zmianach będzie mówić Adam Glapiński.

Bank centralny zmieni swoje oblicze: pojawi się nowa identyfikacja wizualna Narodowego Banku Polskiego oraz nowe logo. Wiemy już nawet, jak będzie wyglądać.

Znak towarowy zgłoszony do Urzędu Patentowego zrywa z korporacyjnością dotychczasowego logo. Skrót NPB będzie teraz wpisany w okrąg stylizowany jako drzwi do skarbca, a kolorystyka zmieni się ze srebrnej na złotą.

Więcej informacji na temat zmian, w tym dat wprowadzenia nowej identyfikacji wizualnej oraz powodów, dla których zdecydowano się na rebranding w środku zamieszania wywołanego przez pandemię zostanie podana na konferencji prasowej.

Odbędzie się ona w piątek 9 lipca o godz. 15:00. Adam Glapiński wystąpi online, prezentację będzie więc można obejrzeć w internecie.

RadioZET.pl/NBP