Zamknij

Multikino, Cinema City, Helios. Kiedy otwarcie kin?

18.06.2020 13:40
Multikino, Cinema City, Helios. Kiedy otwarcie kin?
fot. Shutterstock

Lipiec upłynie pod znakiem dalszego odmrażania gospodarki. Choć zgodnie z rządowym planem luzowania obostrzeń kina mogą być otwarte od 6 czerwca, największe sieciówki wstrzymują się z tą decyzją.

Kina mogą być otwarte od 6 czerwca – wynika z rządowego harmonogramu odmrażania gospodarki. Małe, lokalne placówki już zostały otwarte. Duże sieciówki wstrzymały się jednak z decyzją o wznowieniu seansów.

Kiedy otwarte będą kina sieci Cinema City, Multikino i Helios? Widzowie będą mogli wrócić przed ekrany największych kin w Polsce już w piątek 19 czerwca.

Multikino. Kiedy kina będą otwarte?

Widzowie będą mogli udać się na seans do wybranych kin sieci Multikino już w piątek 19 czerwca. Jak dodaje sieć, w repertuarze będą zarówno premiery kinowe, jak i największe hity ostatnich lat.

Do ponownego otwarcia naszych kin podeszliśmy ze spokojem i uruchamiamy je stopniowo, żeby każde z nich było dobrze przygotowane. Pierwsze kina wznawiają działalność 19 czerwca, a pozostałe Multikina uruchomimy 3 lipca

– tłumaczy Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A

Sieć przypomniała, że w kinach wdrożono specjalne środki sanitarne w związku z pandemią. Obsługa wyposażona jest w przyłbice, a przy wejściach do sal kinowych i toalet ulokowano płyny do dezynfekcji rąk. Jakie zasady panują w kinach?

Zobacz także

- Zgodnie z rządowymi wytycznymi widzowie na terenie kina powinni mieć zakryte usta i nos. Nasi klienci kupujący w kasach bilety mogą płacić za nie bezgotówkowo kartą płatniczą, Blikiem i telefonem bądź nabyć je online lub przy użyciu bezpłatnej aplikacji mobilnej Multikina – wyjaśnia Paweł Świst.

Cinema City i Helios. Kiedy ponowne otwarcie?

Kina Cinema City od 3 lipca wznawiają działalność. Sieć poinformowała, że tuż po otwarciu kin pracownicy i widzowie będą musieli nosić maseczki i rękawiczki. W kinach dostępny będzie również płyn do dezynfekcji.

Zobacz także

Jak czytamy w komunikacie sieci Cinema City, kina będą mogły odwiedzać osoby niekaszlące, mające temperaturę ciała poniżej 38 stopni oraz te, które przez ostatnie dwa tygodnie nie miały kontaktu z zarażonymi koronawirusem. Firma poinformowała, że w jej kinach tak jak przed przerwą będzie można kupować napoje i przekąski.

Zobacz także

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, kina Helios też otwarte będą od 3 lipca.

- Może się zdarzyć, iż niektóre obiekty pozostaną zamknięte, jeśli nie uda nam się do tego czasu zawrzeć nowych umów najmu z deweloperami - zaznaczyła w rozmowie z portalem Nina Graboś, dyrektor ds komunikacji korporacyjnej w Agorze.

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl