Zamknij

Dane 2,5 mln klientów sklepu morele.net wyciekły do internetu

Piotr Drabik
18.04.2019 08:56
Morele.net. Opublikowano w sieci 2,5 mln danych klientów
fot. Stokkete/Shutterstock (ilustracyjne)

W sieci opublikowano bazę danych 2,5 mln klientów sklepu morele.net. Oszuści zdobyli nazwiska, e-maila oraz numery telefonów. Do ofiar przestępców portal wysłał wiadomości z ostrzeżeniem o kradzieży danych. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podał portal zaufanatrzeciastrona.pl, internetowi przestępcy od tygodni grozili publikacją ogromnej bazy danych klientów portalu morele.net.

Już w listopadzie ubiegłego roku oszuści wysyłali fałszywe linki do podania danych osobowych i numerów kont bankowych, które miały imitować stronę sklepu internetowego.

Zobacz także

Przestępcy szantażowali również sam portal, gdzie można kupić m.in. elektronikę, aż w końcu ujawnili w sieci ukradzione dane klientów.

Udostępniona baza danych zawiera imiona, nazwiska, adresy e-mail, hasła i numery telefonów. Brak w niej jednak informacji o dokonanych zakupach czy adresach dostawy. Ostatnie dane pochodzą z 10 października 2018 roku.

Jak klienci mogą się dowiedzieć, czy ich dane zostały udostępnione przez oszustów? Portal morele.net wysyła do niektórych z nich maila z ostrzeżeniem, że mogli paść ofiarami przestępców internetowych. Sklep zapewnia, że dostęp do tych danych został zablokowany oraz apeluje do klientów o zmianę hasła do swojego profilu na stronie.

Zobacz także

RadioZET.pl/zaufanatrzeciastrona.pl/PTD