Zamknij

Morawiecki: chcemy być otwarci na międzynarodowy biznes i inwestycje w Polsce

Olga Papiernik
10.01.2018 23:18
Morawiecki: chcemy być otwarci na międzynarodowy biznes i inwestycje w Polsce
fot. PAP Foto

Chcemy być bardzo otwarci na międzynarodowy biznes i na jeszcze większe inwestycje w Polsce, w tym średnich przedsiębiorstw - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki w środę w rozmowie z korespondentami zagranicznymi w Polsce.

- Rozumiemy bardzo dobrze mechanizmy dzisiejszego świata, tego, jak funkcjonuje biznes. Chcemy być bardzo otwarci na międzynarodowy biznes i na jeszcze większe inwestycje w Polsce, nie tylko największych firm, ale także, średnich przedsiębiorstw - powiedział Morawiecki.
Jak ocenił, obecnie mamy do czynienia z wzrastającą tendencją do współpracy właśnie ze średniej wielkości przedsiębiorstwami.
Premier podkreślił również, że polski rząd próbuje obecnie przekonać partnerów z Brukseli, że Unia Europejska powinna zwiększać swobodę przepływu usług.
- Jeśli nie podejmiemy wyzwania wobec dużych korporacji z wysoko rozwiniętych państw Europy Zachodniej, wówczas niedługo pojawią się w Europie firmy ze Stanów Zjednoczonych czy Chin, z którymi będziemy musieli podjąć wyzwanie konkurencji - stwierdził szef polskiego rządu.

PAP/Mateusz Roszak/OP