Zamknij

Moja woda. Będzie druga edycja rządowych dotacji

15.09.2020 07:43
Moja woda. Nowa odsłona oczko plus. Od kiedy wnioski?
fot. Karin Jaehne/Shutterstock (ilustracyjne)

Moja woda, czyli rządowy program promujący retencje wód opadowych na prywatnych działkach, czeka nowa odsłona. Od kiedy ma ruszyć kolejna edycja?

Oczko plus, jak potocznie nazywany jest program Moja woda, cieszył się dużym zainteresowaniem właścicieli prywatnych działek. W ubiegłym tygodniu wiceminister klimatu Ireneusz Zyska poinformował w Polskim Radiu 24, że wynoszący 100 mln zł budżet programu "Moja woda" został w ciągu dwóch miesięcy wyczerpany. 

- Było to spowodowane bardzo dużym zainteresowaniem dotacjami do urządzeń do zatrzymywania wody. "Jeżeli jest takie zapotrzebowanie, należy te działania kontynuować - mówił wiceminister.

Moja woda w nowej odsłonie. Od kiedy?

Resort klimatu zamierza wystartować z nową edycją programu Moja woda - podał nieoficjalnie PAP. dowiedziała się nieoficjalnie w resorcie klimatu, że zapadła decyzja o kolejnej edycji tego programu. Druga odsłona "Mojej wody" ma ruszyć od nowego roku, a budżet - ma tak jak w przypadku pierwszej - wynosić 100 mln zł.

Zobacz także

Pierwsza edycja programu ruszyła 1 lipca tego roku i od początku cieszył się dużym zainteresowaniem. W ciągu pierwszego tygodnia obowiązywania beneficjenci zawnioskowali o blisko 30 proc. środków z puli wynoszącej 100 mln zł.

Program Moja woda jest skierowany do osób fizycznych i przewiduje dotację w wysokości nie więcej niż 5 tys. zł i nie więcej niż 80 proc. kosztów przedsięwzięcia, które doprowadzi do zatrzymywania wody opadowej w obrębie nieruchomości.

Zobacz także

Chodzi o budowę np. przewodów odprowadzających wody opadowe, zbiornika retencyjnego, oczka wodnego, instalacji rozsączającej czy nawadniającej.

RadioZET.pl/PAP