Zamknij

Mobilis będzie przewoził warszawiaków

Olga Papiernik
18.12.2017 10:32
Mobilis będzie przewoził warszawiaków
fot. Agencja Gazeta

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie (ZTM) podpisał z Mobilisem umowę na świadczenie usług przewozowych do końca 2025 r., w skali ok. 4 mln wozokilometrów rocznie po cenie 8,11 zł brutto za wozokilometr, poinformowali przedstawiciele stron umowy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

"Podpisujemy dziś umowę z firmą Mobilis na kolejną porcję pracy przewozowej, dla 61 autobusów, które już w czerwcu wyjadą na ulice Warszawy" - powiedział prezes ZTM Wiesław Witek podczas konferencji prasowej.

"Kontrakt na pewno rozpoczniemy o czasie, korzystając z doświadczeń poprzednich kontraktów. To nasza 10. większa umowa z tym zamawiającym" - dodał prezes Mobilis sp. z o.o. Dariusz Załuska. Wyjaśnił, że ostateczna ilość wykonanej pracy przewozowej będzie zależała m.in. od planu transportowego miasta i może się różnić o plus-minus 10% w skali roku.

Kontrakt będzie realizowany od 9 czerwca 2018 r. przy pomocy 61 autobusów 12-metrowych hybrydowych z silnikiem spalinowo-elektrycznym. Tym samym tabor Mobilisu w stolicy powiększy się do ponad 220 pojazdów.

Prywatni przewoźnicy obsługują część miejskich linii autobusowych w Warszawie od 1991 r., w tym Mobilis - od 2003 r., będąc największym niezależnym operatorem z ponad 60-proc. udziałem.

ISBnews/OP