Zamknij

Młodzi mogą liczyć na wsparcie przy zakładaniu działalności gospodarczej

Olga Papiernik
23.01.2018 10:11
Młodzi mogą liczyć na wsparcie przy zakładaniu działalności gospodarczej

- Chcemy zbudować pomost między małymi i dużymi spółkami, aby razem realizowały projekty technologiczne. Pierwszy pomagający fundusz CVC powstanie w tym kwartale - mówi Paweł Borys, prezes PFR we wtorkowym "Pulsie Biznesu".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Szef Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) powiedział gazecie, że jest kilka firm zainteresowanych tworzeniem funduszy CVC. - Do zainwestowania w tego typu przedsięwzięcia mamy aż 600 mln zł - podkreślił.

Paweł Borys zapowiedział w "Pulsie Biznesu", że tym roku powstanie kolejnych 20 przedstawicielstw zagranicznych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH), a docelowo zostanie powołanych 70.  - Zadaniem PAIH jest nie tylko dostarczanie informacji dotyczących rynków zagranicznych, ale również pomaganie przedsiębiorcom w pozyskiwaniu kontraktów - mówił prezes.

Zagłosuj

Czy zamierzasz założyć działalność gospodarczą?

Liczba głosów:

Pytany, na jakie nowości mogą liczyć przedsiębiorcy w tym roku, zapowiedział, że PFR uruchomi program dla młodych ludzi, wspierający zakładanie i rozwijanie przez nich działalności gospodarczej. - Nowością będzie też uruchomienie funduszu private equity inwestującego w średniej wielkości firmy - czytamy w dzienniku.

Jak tłumaczył Borys, - chodzi o dostarczenie kapitału przedsiębiorstwom wtedy, gdy potrzebują go jak tlenu, bo szybko rosną i planują kolejne przejęcia. Szef PFR poinformował, że fundusz ruszy w pierwszym półroczu tego roku.  - Na początek jego budżet wyniesie 600 mln zł - powiedział gazecie.

PB/PAP/OP