Zamknij

Ministerstwo Rolnictwa wydało ponad 177 mln zł na nagrody i premie

23.03.2020 14:07
Ministerstwo Rolnictwa wydało ponad 177 mln zł na nagrody i premie
fot. Jan Bielecki/East News (ilustracyjne)

Ministerstwo Rolnictwa za 2019 rok przyznało sowite premie i nagrody finansowe - podał dziennik "Fakt". Jak podał resort Krzysztofa Ardanowskiego w odpowiedzi na poselską interpelację, chodzi w sumie o 177,5 mln zł.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Sprawa dotyczy odpowiedzi na interpelacje posłów KO - Kazimierza Plocke oraz Doroty Niedzieli. Zapytali oni resort rolnictwa o nagrody i premie przyznane za 2019 roku.

Okazało się, że ministerstwo kierowane przez Krzysztofa Ardanowskiego nie oszczędzało na ten cel. W sumie na nagrody dla 2,2 tys. pracowników resortu oraz podległych ministerstwu instytucji w ubiegłym roku wydano 134,2 mln zł.

Zobacz także

Dodatkowo - jak podał dziennik "Fakt" - na premie (jako składnik wynagrodzenia) wydano 43,5 mln zł. Tylko w ministerstwie na nagrody wydano 4,4 mln zł, a na premie – 1,3 mln zł.

Według gazety 778 pracowników resortu dostało średnio po 636 zł ekstra co miesiąc. 

Na nagrody najwięcej przeznaczono w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. "Pracownicy rolniczej ubezpieczalni dostali prawie 42 mln zł nagród i ćwierć miliona złotych premii. Z kolei pracownicy ARiMR zainkasowali aż 50 mln zł nagród" - podał "Fakt".

Są jednak instytucje podlegające resortowi rolnictwa, w których nie wypłacono żadnych premii. Wśród nich Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt