Zamknij

Minister finansów o kolejnym lockdownie: musimy być gotowi

10.01.2022 10:16
Minister finansów o kolejnym lockdownie: Musimy być gotowi
fot. Piotr Molecki/East News

Czy Polaków czeka kolejny lockdown? Jak mają przygotować się do niego przedsiębiorcy? O możliwości kolejnych restrykcji i ponownego zamrożenia gospodarki mówi minister finansów Tadeusz Kościński.

Lockdown uważany jest przez wielu przedsiębiorców za jeden z najtrudniejszych okresów w prowadzeniu biznesu. Część właścicieli firm musiało wtedy zawiesić lub ograniczyć swoją działalność, a niektórzy stanęli na skraju bankructwa.

Doszło nawet do sytuacji, w której przedsiębiorcy zaczęli otwierać biznesy mimo zamrożenia gospodarki. Zdesperowani właściciele firm ignorowali rządowe zakazy, zarzucając politykom niedostateczną lub nawet nieistniejącą pomoc w ramach tarcz.

Czy będzie kolejny lockdown? Minister finansów odpowiada

Minister finansów Tadeusz Kościński powiedział w rozmowie z dziennikiem „Fakt”, że kolejny lockdown nie jest wykluczony.

Z punktu widzenia finansów musimy się z tym liczyć, choć nie chcielibyśmy tego robić, bo to negatywnie wpływa na społeczeństwo i na gospodarkę. Musimy być jednak gotowi na każdą ewentualność

Tadeusz Kościński, minister finansów

W temacie ewentualnego wprowadzenia obostrzeń wypowiedział się także w pierwszym tygodniu 2022 roku minister zdrowia Adam Niedzielski. 

- Jeśli będziemy mieli dane świadczące o tym, że to wzrost liczby zakażeń to stały trend, wówczas pomyślimy o nowych obostrzeniach. Jeśli dojdzie do zaostrzenia obostrzeń, to nie będziemy dzielić Polski na strefy. Będziemy szli w kierunku restrykcji ogólnokrajowych – mówił Niedzielski.

RadioZET.pl/Fakt