Zamknij

Zaszczepieni otrzymali już 4,2 mln zł. Kiedy kolejne losowanie?

17.08.2021 16:26
Rząd zachęca do szczepień
fot. PAP/Grzegorz Momot

Rząd płaci miliony za namawianie Polaków do szczepień. Zachętą ma być m.in. Loteria Narodowego Programu Szczepień, w ramach której uodpornionym na wirusa Polakom wypłacono już 4,2 mln zł.

Loteria szczepionkowa, która ruszyła w połowie lipca 2021 roku, ma zachęcić Polaków do szczepień. Do tej pory w pełni uodpornionych na wirusa jest nieco ponad 18 mln Polaków. Liczba ta nie daje gwarancji, że unikniemy jesiennego lockdownu.

Zachętą ma być udział w loterii szczepionkowej, w której wygrać można pokaźne sumy: milion złotych, 100 i 50 tys. złotych. Są też liczne nagrody rzeczowe.

Zaszczepieni odebrali nagrody o wartości 4,2 mln zł

Ponad 4,2 mln zł wynosi warto wszystkich wypłaconych dotychczas nagród w Loterii Narodowego Programu Szczepień, - poinformowało PAP biuro prasowe Totalizatora Sportowego, organizatora loterii.

Z przekazanych danych wynika, że do 16 sierpnia 2021 do loterii zapisało się łączne 3,75 mln osób.

Loteria daje zaszczepionym cztery szanse na wygraną.

  • Już w momencie rejestracji pojawia się pierwsza szansa na wygraną. Co 500. osoba biorąca udział w loterii wygrywa 200 zł, a co 2000. grający – 500 zł w ramach nagród natychmiastowych. 
  • Kolejna szansa to losowanie tygodniowe. Choć łącznie jest ich 12, to każdy (w zależności od terminu rejestracji) bierze udział w jednym, najbliższym losowaniu. W każdym tygodniowym losowaniu do wygrania jest pięć nagród po 50 tys. zł i 60 hulajnóg elektrycznych.
  • W losowaniach miesięcznych do wygrania są dwa samochody Toyota Corolla oraz dwie nagrody po 100 tys. zł.  Losowanie finałowe odbędzie się 6 października, do wygrania będą dwie nagrody po 1 mln złotych każda, a także dwa samochody Toyota C-HR.

Publikujemy dokładny harmonogram losowań tygodniowych i miesięcznych w ramach Loterii Narodowego Programu Szczepień>>>

RadioZET.pl/PAP