Zamknij

Mikropożyczki wciąż dostępne. Nie trzeba ich oddawać

06.10.2020 15:20
pieniądze
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Mikropożyczki w wysokości 5000 zł można otrzymać do końca 2020 roku. Jeśli działalność gospodarcza będzie prowadzona nieprzerwanie przez 3 miesiące od jej utrzymania, nie będzie trzeba zwracać pieniędzy.

Mikropożyczki dla osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą to jeden z elementów przygotowanych przez rząd tarcz antykryzysowych. Program cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na możliwość łatwego umorzenia długu.

5000 zł otrzymanych jako wsparcie nie musi już oddawać 650 000 jednoosobowych przedsiębiorstw. Po mikropożyczkę wciąż zgłaszają się nowe podmioty: mają na to czas do końca 2020 roku.

Mikropożyczki 5000 zł. Już 650 000 przedsiębiorstw dostało umorzenie

Po środki pomocowe sięgnęło już ponad 2 mln jednoosobowych działalności gospodarczych. Ponad 25 procent z nich nie musi oddawać otrzymanych pieniędzy, gdyż spełniły już przewidziane w prawie kryterium: funkcjonowały nieprzerwanie przez 3 miesiące od chwili otrzymania wsparcia.

Zobacz także

Mikropożyczka będzie sukcesywnie umarzana kolejnym podmiotom, które spełnią ten jeden warunek. Wnioski składane są cały czas, coraz więcej beneficjentów będzie więc spełniać kryterium.

W ramach mikropożyczek do jednoosobowych działalności gospodarczych trafiło już 10 mld złotych. Należności umarzana jest z urzędu, na podstawie informacji zamieszczonych w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Beneficjenci nie otrzymują informacji o podjętej decyzji.

Zobacz także

Środki muszą zwrócić osoby, które przed upływem trzech miesięcy działalność zawiesiły lub zamknęły. W takim przypadku spłata może zostać rozłożona na maksymalnie 12 rat. Wezwanie do zwrotu środków wysyłane jest do przedsiębiorców, którzy nie spełnią wymogów.

Zagłosuj

Skorzystaliście z tarczy antykryzysowej?

Liczba głosów:

Z mikropożyczki dla jednoosobowych działalności gospodarczych można skorzystać do końca 2020 roku. Wnioski o przyznanie środków należy składać w powiatowych urzędach pracy właściwych do miejsca prowadzenia działalności.

RadioZET.pl/mambiznes.pl