Zamknij

Mieszkanie plus: trzymiesięczne wakacje od czynszu w Białej Podlaskiej

Olga Papiernik
01.05.2018 11:00
mieszkania

Lokatorzy Mieszkania plus dostaną od nas trzymiesięczne wakacje od czynszu - powiedziała PAP Bernadeta Puczka, prezes zarządu Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej. 186 rodzin wprowadzi się do lokali w Białej Podlaskiej na przełomie maja i czerwca.

Jak powiedziała prezes zarządu Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej, rodziny nie zapłacą czynszu do końca wakacji. "Mogą przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na urządzenie domów" - powiedziała Bernadeta Puczka.

Domy w Białej Podlaskiej będą przekazywane lokatorom w standardzie deweloperskim. "Wśród zainteresowanych przeprowadziliśmy badania, z których wynika, że każda z rodzin chce mieszkanie urządzić inaczej" - powiedziała prezes. "Lokatorzy wybierali formę wynajmu mieszkania z opcją dojścia do własności. Przyszli mieszkańcy chcą wykończyć mieszkania +pod siebie+" - dodała.

Domy w Białej Podlaskiej powstają w ramach programu Mieszkanie plus, realizowanego przez BGK Nieruchomości.

Program Mieszkanie plus działa w dwóch obszarach. Obszar społeczny realizuje Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach programów Społecznego Budownictwa Czynszowego oraz wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. Za komercyjny obszar odpowiada BGK Nieruchomości, która ma w budowie około 2 tys. mieszkań, kolejne 25 tys. jest w przygotowaniu.

Budowy trwają m.in. w Katowicach, Wałbrzychu i Gdyni. W ubiegłą sobotę w Jarocinie oddano pierwsze 96 mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus.

PAP/Mariusz Polit/OP