Zamknij

Mieszkalnictwo będzie bezpośrednio nadzorował premier

Rafał Mandes
16.01.2018 22:39
Mieszkalnictwo będzie bezpośrednio nadzorował premier
fot. David Marcu/Unsplash

Myślę, że mieszkalnictwo to będzie obszar nadzorowany bezpośrednio przez premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział we wtorek w TVP Info szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Sasin przypomniał, że dotąd szeroko pojętym budownictwem zajmowało się Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Jak mówił, był to jeden wielki dział, który obejmował i "architekturę, i budownictwo, i mieszkalnictwo, i geodezję, i zagospodarowanie przestrzenne".

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów dodał, że "pewna część tego działu" pozostanie w Ministerstwie Infrastruktury, powołanym po rekonstrukcji rządu.

Podkreślił przy tym, że dla rządu priorytetem jest mieszkalnictwo, m.in. program Mieszkanie plus i "przyspieszenie tego projektu". "Myślę, że to będzie ten obszar, który będzie nadzorowany bezpośrednio przez pana premiera, aby pokazać, jak ważne to jest w tej chwili działanie" - powiedział Sasin.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński informował w poniedziałek w rozmowie z telewizją wPolsce.pl, że w ramach rządu trwają rozmowy na temat programu Mieszkanie plus. "Rozmawiamy w tej chwili w ramach rządu, jak to najlepiej ułożyć, tak żeby był nie tylko takim projektem flagowym na papierze, ale flagowym w rzeczywistości" - poinformował Kwieciński.

Minister przyznał, że choć program oficjalnie się rozpoczął, to "musi on ruszyć na znacznie bardziej masową skalę". "Musimy włączyć te wszystkie instytucje, które są tym zainteresowane, tak żeby one stanowiły jedną drużynę, ale również żeby otoczenie prawne dla prowadzenia inwestycji w Polsce było znacznie bardziej przyjazne" - wskazał.

Kwieciński podkreślił, że uruchomienie na pełną skalę programu Mieszkanie plus jest priorytetem premiera Mateusza Morawieckiego.

Zobacz także

agzi/ drag/ amac/PAP/RM