Zamknij

Michael Kors kupuje Versace za 1,83 miliarda euro

Olga Papiernik
25.09.2018 13:46
Michael Kors kolekcja zimowa reklama w gablocie centrum handlowego
fot. SCOTT OLSON/Getty AFP/East News

Światowa marka odzieżowa Michael Kors zgodziła się kupić włoską markę luksusową Versace za 1,83 miliarda euro (2,12 miliarda dolarów).

- Michael Kors Holdings Limited, globalna grupa mody modowej, ogłosiła dzisiaj, że podpisano ostateczne porozumienie w sprawie nabycia wszystkich udziałów włoskiego luksusowego domu mody Gianni Versace ... o łącznej wartości 1,83 miliarda euro - podano w oświadczeniu.

Zobacz także


- Jesteśmy podekscytowani faktem, że Versace jest częścią naszej rodziny - powiedział dyrektor wykonawczy Michael'a Korsa John D. Idol.

- Przy pełnych zasobach naszej grupy wierzymy, że Versace wzrośnie do ponad 2,0 miliarda dolarów przychodów - dodał.

- Wierzymy, że siła marek Michaela Korsa i Jimmy Choo oraz przejęcie Versace, umożliwią nam zapewnienie wielu lat wzrostu przychodów i zysków.

Donatella Versace, dyrektor artystyczny i wiceprezes włoskiej grupy, powiedziała, że przejęcie było - niezbędne dla długofalowego sukcesu Versace.

Dodała w oświadczeniu: - Jesteśmy bardzo podekscytowani dołączeniem do grupy kierowanej przez Johna Idola, którego zawsze podziwiałem jako wizjonera, a także silnego i pełnego pasji lidera.

Michael Kors, znany z toreb, zegarków i perfum, powiedział, że planuje zwiększyć liczbę sklepów Versace na świecie o 50 procent do 300.

Transakcja ta jest kolejnym pchnięciem Michaela Korsa w stronę luksusu i ekskluzywności po tym, jak kupił firmę Jimmy Choo - brytyjskiego szewca gwiazd - w 2017 roku za 1,4 miliarda dolarów.

bcp/rfj/ser/COMPAGNIE FINANCIERE RICHEMONT SA/KERING/THE BLACKSTONE GROUP/LVMH - MOET HENNESSY LOUIS VUITTON/JIMMY CHOO PLC