Zamknij

Kolejna metoda oszustów. Uwaga na wiadomości od „komornika”

10.09.2019 11:48
Oszuści podszywają się pod komorników
fot. Shutterstock/Kostenko Maxim (ilustracyjne)

Już nie skarbówka czy „pani z banku”. Oszuści mają nową metodę na wyłudzanie pieniędzy – podszywają się pod komorników.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

To kolejna próba wyłudzenia pieniędzy. Przestępcy podszywają się pod komorników i wykorzystują podstęp z fałszywymi panelami płatności internetowych.

W sierpniu dwie mieszkanki powiatu strzeleckiego otrzymały SMS-y od nadawcy, który podszywa się pod komornika. Wiadomość informowała o rzekomych zadłużeniach odbiorcy. W SMS-ie znajdował się również link do strony internetowej, który miał ułatwić spłatę zadłużenia.

Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zawsze zachowajmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości.

informuje Policja

Policja doradza, by przed dokonaniem jakiejkolwiek płatności po otrzymaniu SMS-a upewnić się, czy odbiorca rzeczywiście ma zaległości. „Pod żadnym pozorem nie korzystajmy z odnośników podanych w takich wiadomościach” – czytamy.

Policja apeluje, by nie otwierać „podejrzanych” linków. Linki te mogą kierować na fałszywą stronę banku.

Zobacz także

To nie pierwszy raz, kiedy oszuści próbują w ten sposób wyłudzić pieniądze. Wcześniej skarbówka informowała, że ktoś podszywa się pod urząd i próbuje wyłudzić od podatników pieniądze. Odbiorcy otrzymali wówczas wiadomości z informacją o zaległościach wobec fiskusa.

Zobacz także

Przed oszustami ostrzegały także banki i operatorzy komórkowi. Przestępcy często podszywają się pod pracowników tych placówek, by wyłudzić dane umożliwiające dostęp do konta lub nakłonić do dokonania przelewu przez odbiorcę.

RadioZET.pl