Zamknij

Messenger Rooms. Facebook uruchamia wideokonferencje

28.04.2020 08:04
Messenger Rooms. Wideokonferencje na Facebooku. Jak to działa?
fot. Facebook

Do grupowej konwersacji można zaprosić nawet 50 osób, nie ma ograniczeń czasowych. Facebook umożliwi internautom wideokonferencje dzięki Messenger Rooms.  

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

W dobie epidemii wideokonferencje zyskują na popularności. To forma kontaktu z przyjaciółmi, rodziną, z którą przez pandemię nie możemy spotkać się osobiście. To także forma kontaktu z pracownikami i pracodawcą, która jest bywa niezbędna podczas telepracy.

Na popularności szybko zyskała aplikacja Zoom umożliwiająca konwersacje grupowe. Internauci szybko zaczęli się jednak skarżyć na spotęgowane ataki hackerskie, co postawiło pod znakiem zapytania bezpieczeństwo aplikacji. Podatność na niepożądane wtargnięcia cyberintruzów nazwano "zoombombingiem".

Zobacz także

Alternatywą dla Zooma mogą stać się grupowe konwersacje za pośrednictwem facebookowej aplikacji Messenger.

Jak poinformował Facebook, z wykorzystaniem takich aplikacji jak WhatsApp i Messenger codziennie ponad 700 milionów kont bierze udział w połączeniach. W wielu krajach połączenia wideo w Messengerze i WhatsApp wzrosły ponad dwukrotnie, a liczba wyświetleń Facebook Live i Instagram Live znacznie wzrosła w marcu. „Ale jest jeszcze wiele do zrobienia, aby poczuć się jak w czasie rzeczywistym” – czytamy w materiale prasowym Facebooka.

Messenger Rooms to nowość dla użytkowników Facebooka i Messengera. Aplikacja umożliwia prowadzenie wideokonferencji z udziałem nawet 50 osób bez ograniczeń czasowych.  Jak to działa?

Aplikacja umożliwia stworzenie wirtualnego pokoju służącego do rozmów wideo, do którego można zapraszać inne osoby. Co więcej, w takiej konwersacji mogą brać udział także ci, którzy nie mają konta na Facebooku ani Messengera. Wystarczy, że klikną w wygenerowany wcześniej link i dołączą do rozmowy.

Co z bezpieczeństwem danych i zapobieganiem cyberatakom? Jak czytamy na portalu Wirtualnemedia.pl, Facebook chce zadbać o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników.

Ci, podczas korzystania z Messenger Rooms zdecydują, kto może go widzieć i kto może dołączyć do pokoju. Użytkownik ma  także prawo usunięcia wybranej osoby z rozmowy oraz zablokowania pokoju, tak aby nikt więcej nie mógł do niego dołączyć.

Administrator danego pokoju będzie miał pełną kontrolę nad konferencją. Do jego uprawnień należy m.in. zamknięcie dostępu do pokoju i odblokowanie go w dowolnym momencie. Administrator może też usuwać uczestników rozmowy z pokoju i zgłaszać naruszenia do administracji serwisu.

Konwersacje z wykorzystaniem Messenger Rooms będą na razie dostępne w wybranych krajach. Na całym świecie usługa ma być dostępna w ciągu kilku tygodni.

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl