Zamknij

Mennica Polska ma zamówienie z NBP na monety kolekcjonerskie wart. 10,8 mln zł

Olga Papiernik
12.12.2017 10:16
Mennica Polska ma zamówienie z NBP na monety kolekcjonerskie wart. 10,8 mln zł
fot. East News

Mennica Polska otrzymała zbiorcze zamówienie na dostawy monet kolekcjonerskich dla Narodowego Banku Polskiego (NBP) na 2018 r. o łącznej szacunkowej wartości ponad 10,8 mln zł, podała spółka.

"W wykonaniu zawartej z Narodowym Bankiem Polskim ramowej umowy dostawy monet wpłynęło do spółki roczne zbiorcze zamówienie na produkcję i dostawę w roku 2018 monet kolekcjonerskich. Szacunkowa wartość zamówienia opiewa na łączną kwotę 10 827 805,12 zł, z zastrzeżeniem postanowień umownych uprawniających strony do modyfikacji warunków produkcji i dostawy przez spółkę monet, w tym skorygowania wolumenu i zakresu zamówienia" - czytamy w komunikacie.

Łączna szacunkowa wartość otrzymanych z Narodowego Banku Polskiego zamówień na produkcję i dostawę w roku 2018 monet powszechnego obiegu oraz monet kolekcjonerskich wynosi ponad 106 mln zł, dodano.

Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

ISBnews/OP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku